Neljapäeval, 8. juunil kell 18 avatakse Rakveres Nortsu tee angaaris Erik Alalooga isikunäitus „A cock-work orange”.

Eksponaat näituselt. Autor: Erik Alalooga

Eksponaat näituselt. Autor: Erik Alalooga

„„Seks inimesega on nii üheksakümnendad,” on öelnud Taavi Eelmaa. Aga võibolla ei öelnud. Või ei olnud see tema, kes ütles. Vahet ei ole. Tabavalt öeldud igatahes. Interaktiivne installatsioon „A cock-work orange” võtab seda kuulda. Panna võib kõike, mis ei liigu! Peamiselt elutuid objekte. Kujuteldamatu võimutunne, mida otsivad Alex ja sõbrad „Kellavärgiga apelsinis”, annab ennast kätte juba enne teatrisaali nelja seina taha peitupugemist! Abivahendid ja näitlik õppematerjal kohapeal olemas!” kirjeldab näitust kunstnik ise.

Kohale saabuvalt publikult oodatakse avatud meelt ja mängulisust ning samal õhtul kell 19 on samas kohas Rakvere teatri suvelavastuse „Kellavärgiga apelsin” esietendus.

Erik Alalooga on vabakutseline visuaalkunstnik, esitaja, lavastaja, helikunstnik, õpetaja, kultuurikorraldaja ning rühmituse Postinstrumentum asutajaliige. Ta on peamiselt tuntud analoogtehnoloogiliste lahenduste poolest oma kunstiteostes. Alates 2005. aastast on ta oma loomingulise fookuspunkti asetanud inimese ja masina vahetu füüsilise suhte uurimisele ja käsitlusele.