Vene underground-leibeli viiendat sünnipäeva tähistaval kogumikul saavad kokku kohaliku elektroonilise skeene vanad ja uued tegijad.

★★★★☆

Kolmele vinüülplaadile pressitud kompilatsioonil on esindatud 21 produtsenti – igaüks omanäolise ja eristuva helikeelega, luues eklektilise ülevaate idanaabrite põrandaaluse muusika hetkeseisust.
Ühtedeks märksõnadeks võib pidada ideede mitmekesisust ja vabadust. Lood on kokku pandud ilma stiililise või esteetilise lävendita. Lisaks house’i ja techno sugemetega träkkidele on esindatud veel drone, dub, glitch ja igasugune muu elektrooniline veiderdamine.

Tantsulisema poole pealt on kõrghetked Stankevichi „Covert Operation” ning Kedr Livanskiy & AEM Rhythm Cascade’i „Что ты говорил”. Viimane neist on ehitatud üles klassikalise house’i-träki šablooni järgi ja sellel on hitipotentsiaali ka väljaspool eksperimentaalseid ringkondi. Nocowi „Vnutri” meenutab sosinal räppimisega deep house’i biidile Galcher Lustwerki stiili. Läänest on inspiratsiooni saanud ka Burago, kelle lugu „Moskva” on sarnane ambient-pühendus tema kodulinnale, nagu William Basinski tegi New Yorgile.

Gost Zvuk kui rahvusvahelist tähelepanu pälvinud plaadifirma on antud kogumiku näitel kohalikele artistidele hea võimalus enda tutvustamiseks. Esindatud on palju julgeid ideid, näidates, et kohalik kogukond on elujõuline ja otsib aina uusi vorme oma loomingu väljendamiseks.