26. mail toimuv ERKI Moeshow leiab sel aastal aset Noblessner Shipyardi angaaris, kus tuuakse lavale 21. noore moelooja kollektsioonid nii Eestist kui välismaalt.

Noblessner Shipyard. Foto: press

Noblessner Shipyard. Foto: press

Algselt klubis HALL toimuma pidanud ürituse jaoks ei ole asukohavahetus midagi harukordset. Ka varasemalt on ERKI Moeshow ajaloos sarnane muudatus enne toimumiskuupäeva ette tulnud. Ühe peakorraldaja Karin Kiigemägi sõnul on käesoleva aasta moe-show kontseptsiooni edasi arendatud, mis on ka muudatuse peamiseks põhjuseks.

„Väga suur tähtsus on asukoha tingimustel, mis toetaks üliõpilaste ideid kõige paremini. Koostöö HALLiga oli põnev, kuid nagu loova tööga ikka, on uued ideed ja ootamatused osa protsessist. Värsked lennukad mõtted nõudsid sel korral uusi ruume, mis lubaksid neid veelgi kõrgetasemelisemalt teostada,” põhjendab Kiigemägi.

Noblessner Shipyard ehitati juba 1965. aastal ning kuni käesoleva aasta aprilli alguseni keevitati seal veel ookeanidel kasutatavaid kalasööda kõrgtehnoloogilisi pargaseid. Hoone ümbersünd kultuurimajaks on olnud niisama järsk kui suurejooneline.

Käesoleval aastal puudutab moesündmus sotsiaalselt olulist teemat, juhtides inimeste tähelepanu privaatsusele nii virtuaalses kui meid ümbritsevas maailmas.

Lisainfot leiad ERKI Moeshow kodulehelt.