31. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis meediakonverents, kus loovusest meedia tootmises ja ka tarbimises räägivad spetsialistid Eestist ja kaugemalt.

Avaesineja on Leedsi ülikooli meedia- ja muusikamajanduse professor David Hesmondhalgh, kes räägib meedia ja kultuuri liikumisest moraalse majanduse poole. Södertörni ülikooli meedia ja kommunikatsiooni uuringute professor Göran Bolin kõneleb väärtusest ja loovusest meedia tootmises ja tarbimises. Londoni ülikooli televisiooni ja digitaalse kultuuri lektor James Bennett uurib äri, loovust ja piiranguid avaliku teenuse tootmiskultuuris. Euroopa Ringhäälingute Liitu esindab meediauuringute teenistuse juht Roberto Suárez Candel, kes lisab teemale omapoolse vaate.

Pärastlõunases pooles esineb Soome Yleisradio auditooriumi uuringute ja loova sisu juht Susanna Snell, võttes jutuks loovuse vabastamise oma jälgijaskonna mõistmise kaudu. Tema järel saab sõna Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud Hagi Šein, et rääkida filmivaramu loovkasutusse võtmisest. Sõltumatu filmitootja ja nõustaja Mathilde Trichet küsib aga, milleks on vaja prantsuse produtsendile koostööd teiste Euroopa tootjatega. Konverentsi lõpetavad „Tujurikkuja” ja „Riigimeeste” tegijad Tõnis Leht ja Erik Moora, vahendades oma kogemusi Eesti kontekstis uuenduslike audiovisuaalsete teoste loomisel.

Konverents „Loovus ekraani ees ja taga” kestab kella 9-st kuni 16.15-ni, keeled on eesti ja inglise (tõlge eesti keelde).

Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli Auditorium Maximum (A002), aadressil Narva mnt 29.

Konverentsi info ja registreerumine siin.