15. augustil esietendub Tallinnas, OMAsaalis kaasaegse tsirkuse lavastus „High Bling” kollektiivilt Bling.

Lavastus „High Bling” on show täis sära ja glamuuri, nalja ja draamat, tsirkust ja tantsu. See on pidu kõigile. Ei ole lava, ei ole poodiumit vaatajatele, on ainult toolid, lauad ja avatud baar. Muusika mängib ning pidu on publiku enda teha. Ootamatult ilmuvad publiku sekka artistid, kelle glamuuri ja sära taga on peidus inimlikud intriigid, hingevalu ja sügav armastus.

Kollektiivi Bling kuuluvad OMAtsirkusest välja kasvanud artistid Kert Ridaste, Anni Veskimäe, Johanna Terasmees, Merit Ridaste ning Kristin Made.

„High Bling”

„High Bling”

Uus tsirkus on noor multidistsiplinaarne etenduskunsti vorm, millega tegelemise eeldusteks on suur füüsiline meisterlikkus ja loomingulisus. 70ndatel Prantsusmaalt alguse saanud uue tsirkuse arenguga on tsirkuseetendused kogu kaasaegses maailmas muutunud ja muutumas. Traditsioonilisest meelelahutuslike trikkide näitamisest on välja kasvanud uus iseseisev kunstivorm, kus lavastused on innovaatilised, näiliselt inimvõimete piiridel tegutsevad kunstisündmused.

Eestiski on viimasel kümnendil toimunud suur muutus tsirkusealase koolituse mahus ja kvaliteedis. Tegutsevaid tsirkusekoole on meil hetkel neli. Eesti tsirkusekoolidest on välja kasvanud mitmed noored artistid, kes õpivad Euroopa tsirkuse kõrgkoolides ning kes kõik on väga oodatud tagasi Eestisse artistide ja treeneritena. Lavastuses Bling saamegi näha Kert Ridastet, kes omandab hetkel tsirkusekunstnikuna kõrgharidust Tilburgis ACAPA Ülikoolis. Külalisena on lavastusele vürtsi andmas Hollandi artist Jacobe Geens, kes on viimase aasta olnud Kert Ridaste akrobaatikapartner.

SA Tallinna Kultuurikatel on oma üheks arendussuunaks valinud uue tsirkuse. Kultuurikatlasse tuleb Baltikumi esimene Uue tsirkuse keskus, mis hakkab pakkuma tuge laste ja noortetsirkusele kui arendama tsirkust kui kunstivormi, võõrustades rahvusvahelisi ja kodumaiseid lavastusi, festivale, kunstnikke ja truppe. Kultuurikatel hakkab koostöös partneritega korraldama kaasaegse tsirkuse festivali ning rahvusvaheliste tegevuste ja residentuuride programmi kaudu arendama tsirkuse professionaalide tegevust. Kultuurikatel kui valdkondadevahelisele koostööle suunatud platvorm loob hea pinnase, kus Baltikumi uus kaasaegne tsirkus saab areneda valdkondadevaheliselt. SA Tallinna Kultuurikatel on Euroopa olulisema tsirkusevõrgustiku Circostrada liige.

Lavastus „HIGH BLING”.
Tsirkuseartistid: Anni Veskimäe, Kristin Made, Johanna Terasmees /Tallinn, Kert Ridaste, Jackobe Keens /Tilburg, Merit Ridaste /Aberdeen.
Muusika: Stereo Budhha / London, DJ Neso
KUS: OMAsaalis, Standardi majas (Kopli 25, Tallinn)
MILLAL: 15. ja 16. august 2013 kell 20.00
NB! Lavastusele oodatakse vaatajaid alates 16. eluaastast.