7. juunil esietendub Tallinnas Kultuurikatla aias Tiina Tauraite „Näitlejannast põllumeheks ehk 900 km traktoril mööda Eestimaad”.

Tiina Tauraite.

Tiina Tauraite.

2011. aasta sügisel astus vabakutseline näitleja Tiina Tauraite Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, et õppida põllumeheks. Selline samm tundus Tiinale loogiline, isegi paratamatu, aga tema lähikondsetes ja tutvusringis tekitas taoline kannapööre parasjagu segadust. Ärevad küsimused tekitasid aga igati inspireeriva segaduse, mis ajendaski näitlejat kirjutama põllumehe-õpingutest monotükki. Laval on Tauraite ja traktor ning mõlemaga seotud lõbusad seigad.

Alates 7. juunist kuni jaanipäevani läbib Tiina Tauraite traktoriga John Deere 900 kilomeetrit Eestimaa teid, et rääkida inimestele üks lugu kummalistest unistustest ja nende täitumisest. Tema lugu kannab mõte, et ei tasu olla ei hulljulge ega ka arg, mõnikord peab lihtsalt olema julge ning tegema seda, mida hing ihkab. Ning vahel tuleb üle oma varju hüpata püüdmine vaimule kasuks.

Ringreis leiab aset ajavahemikus 8.-22. juuni, algab Tallinnast ja lõppeb Laulasmaal. Etendust saab näha 17 erinevas Eestimaa paigas.

Rohkem infot siin.