Homme, 16. jaanuaril kell 19.00 esilinastub kinos Artis Hispaania-Portugali-Eesti koostööfilm „Mustad teemandid”, mis jutustab universaalse loo unistustest ja jalgpallist ning mille üks tähendusrikkamaid episoode on üles võetud Talinnas Eesti näitlejate osalusel.

Kaader filmivõtetelt Tallinnast

Kaader filmivõtetelt Tallinnast

Filmi lavastas Miguel Alcantud, peosades mängivad Carlos Bardem, Hamidou Samaké, Setigui Diallo, Carlo D’Ursi. Eestipoolsete võtete õnnestumisele aitasid kaasa FC Flora jalgpallipoisid, olulise rolli teeb filmis Taavi Eelmaa.

Režissöör Miguel Alcantud on toonud ekraanile haarava ja inimliku draama, mille peategelased pärinevad küll Mustalt Mandrilt, kuid mis mis võiks juhutuda lastega mis tahes riigist. Teismeliste Amadou ja Moussa unelmates triblavad poisid laia maailma suurimatel jalgpalliväljakutel, reaalsuses ootavad nad aga oma suurt läbimurret Aafrika ühes vaeseimas riigis, Malis. Seega pole ime, et kui hispaania talendiotsija poisse kohalikul võistlusel märkab ja neid Euroopasse katsetele kutsub, kerkivad nii noorukite kui ka nende perede silme ette kujutluspildid määratust kuulsusest ning rikkusest. Paraku omavad samasuguseid unelmaid mitmed teised asjaosalised ning kui poisid pärast peibutuskõnesid ja sõlmitud kahtlaseid kokkuleppeid Hispaaniasse jõuavad, avastavad nad seal, et tegelik jalgpallurite värbamine Euroopas sarnaneb õige vähe sellega, kuidas Amadou ja Moussa seda endale ette kujutasid.

Ingliskeelne treiler:

Filmi leht Facebookis.