28.07–04.08 toimub Tallinnas Okasroosikese lossis esimest korda Asteriski suvekool. Sarnaselt varasematele Asteriski üritustele püütakse suvekooliga avada erinevaid suundi, mis lähtuvad graafilisest disainist, kuid on seotud võimalikult erinevate valdkondadega.

Asteriski suvekooli õppejõududeks on mitmekülgsete kogemustega disainerid ning kunstnikud välismaalt: Rebecca Stephany (DE), Joris Kritis (BE) ja Paul Elliman (UK). Peagi kuulutatakse välja ka neljas õppejõud.

Asteriski suvekooli otseseks eelkäijaks on 2009. aastast alates Tallinnas korraldatud liikuv raamatupood Asterisk, mis seni tegelenud peamiselt raamatute ning kirjastamise ümber koonduvate ürituste ja loengute korraldamisega. Raamatupoe formaat aitas levitada teadlikkust kunsti- ja disainitrükistest ning tekitada diskussiooni iseseisva kirjastuse vajalikkusest Eesti kunstimaastikul.

Ühtlasi kaasneb suvekooliga õhtuprogamm, mis koosneb loengutest, ettekannetest ja vestlusringidest, kus võtavad sõna suvekooli õppejõud ning kõnelejad Eestist. Õhtuprogramm on avatud ka laiemale publikule.

Asteriski telk

Asteriski telk

Asteriski eestvedajad on vabakutselised graafilised disainerid Elisabeth Klement ja Laura Pappa, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ning Gerrit Rietveldi Akadeemias. Elisabeth juhib alates 2011. aastast Pieter Verbeke’ga Amsterdamis raamatupoodi San Serriffe. Laura omandab alates 2012. aasta sügisest magistrikraadi Werkplaats Typografie’s, Arnhemis.

Suvekool kestab kokku kaheksa päeva ning vastu võetakse 32 osalejat.

Lisainfot suvekooli kohta leiad Asteriski kodulehelt.