Kes Erinevate Tubade Klubi võlumaailmast ja selle üle linna elevust tekitanud sussipoliitikast senimaani kõrvale on jäänud, saavad selle vea parandada homme õhtul toimuval ETK Live’il, mis laseb Telliskivi seinte vahele värisema biidid Faun Racketilt, Robert Nikolt, Andreas Kaselt ja Wick Blaze’ilt.

Robert Niko. Foto Johann „all around jesus” kabonen 3000

Robert Niko. Foto Johann „all around jesus” kabonen 3000

Faun Racketi ehk Andres Lõo ja Talis Paide loodud linnafauna hääli peegeldava elektroonilise muusika lummusest pole nüüdseks pääsenud ka lauljatar Björk, kes bändi kirjutatud Tour d’ÖÖ ametlikule tunnusmeloodiale „Melody Lane” oma kiitva templi peale lõi. Eelmisel aastal ilmunud debüütalbumil „Enter Projector” kõlanud lugudele lisaks võib duolt seekord oodata ka täiesti uut materjali.

Wick Blaze kerkis melomaanide kuulmeväljadesse eelmisel aastal justkui eikusagilt ning on tänaseks kohalike vabriku- ning alternatiivtantsupidude line-up’ist üha sagedamini silmatorkav nimi. „Saarehauss, mis on mandrist eraldunud. See kõlab ka tema muusikas, sest see eristub positiivses mõttes – kuidagi tuhmide tekstuuride alt hingitseb sügavat haussi, mis on samaaegselt võrgutav ja eemalehoidev. Wick Blaze’i muusika on omanäoline ja erakordne, talle ei ole võrdset ega võrreldavaid,” kirjutab artisti kohta Vedru muusikablogi.

Robert Niko ja Andreas Kask ehk Kazk on tüübid, kelle nimede ning Tallinna ööelu vahele võiks panna võrdusmärgi. „Kui Kask tahab, teeb ta mõne disko-edit’i („Time For What”), tekno ja house’i piirimail asuvaid võbelusi („Orion Cloud Complex”), täiesti sügavaid radasid („Focus”) või jazz’i-lembeseid mütakaid („Fundamentals“). Niko biidid kõlavad samas vahel nagu tuleksid need maa alt mitme tektoonilise kihi vahelt ning on selle protsessi käigus viga saanud, kaotanud teatud osa oma terviklikkusest. Vaba hing, kes ei tee vaid 4×4 haussi või teknot, vaid kütab vahepeal biidimasinad rahulikemal tempodel käima ja teeb sedagi perfektselt („beats” i, ii ja iii),” arvab Vedru.

Üritus algab kell 22.00, live’id 00.00.

Event Facebookis.