16. mail kell 19.00 toimub Viljandi pärimusmuusika aidas etnohõnguline moeetendus OmaMood 2013. Teistkordselt toimuv sündmus on ühendatud rahvusvahelise konverentsiga „Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades”.

Illustratsioon: Kati Stimmer

Illustratsioon: Kati Stimmer

OmaMoe selleaastaseks teemaks on kudumid ning 12 kollektsiooni hulgas saab näha TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna tudengite, vilistlaste ning Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste loomingut.

Moedemonstratsiooni peakorraldaja Laidi Sergejeva sõnul ei tasu karta, et kudumiteemalisel moeetendusel saab laval näha vaid kampsuneid: „Silmailu pakuvad erinevad jakid, mantlid ning isegi õhulised kleidid. Kudumid ei ole ainult talvel kandmiseks!”. Seekordse show muudavad tantsuliseks Sille Ardel ja Evelyn Uisk.

Lisaks toimub 16.05 – 18.05 rahvusvaheline konverents „Traditsioonilised kampsunid Läänemeremaades”, mida korraldab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Põhjamaade Käsitööliiduga. Konverentsil võtavad sõna asjatundjad Eestist, Soomest, Norrast ja Shetlandilt.

Vaata etenduse kohta lähemalt siit ning külasta OmaMood 2013 lehte Facebookis.

Lisainfo konverentsi kohta siin.