Kanalil ETV 2 alustab homsest, 4. detsembrist moefilmide kuu MoeKunstiKino, mille jooksul jõuab igal teisipäeval eetrisse üks moetööstuse telgitaguseid avav dokumentaalfilm.

Kaader filmist „Westwood: punkar, ikoon, aktivist”

Kaader filmist „Westwood: punkar, ikoon, aktivist”

Esimesena tuleb homme õhtul kell 22.30 näitamisele moeasjatundja ning filmide „Signé Chanel” ja „Briti stiil” režissööri Loïc Prigent’ dokumentaalfilm „Mida mehed kannavad”, mis uurib kuude minipeatükki jaotatuna tänapäevase meestemoe eripärasid. Näha saab 2018. aasta jaanuaris filmitud suurimate Pariisi moeetenduste kaadreid, mis vahelduvad ajakirjanike, disainerite ja stilistidega tehtud intervjuudega.

11. detsembril on eetris Laurent Lunetta ja Ariel Wizmani „Mäss moetööstuses”, kus avaldavad mõtteid visionäärid ja moetööstuse aktivistid, kes pakuvad novaatorlikke lahendusi meie igapäevaste kehakatete tootmisel ning ka kõrgmoe loomisel.

Nädal hiljem, 18. detsembril tutvustab ajakirjaniku ja dokumentalisti Loïc Prigent teine dokfilm „Yves Saint Laurent’i moekavandid” kuulsa moekunstniku joonistuste kollektsiooni, mida säilitatakse Pierre Bergé-Yves Saint Laurent’i fondi arhiivis.

Viimase filmina näeb 25. detsembril moekunstnik Vivenne Westwoodi lugu „Westwood: punkar, ikoon, aktivist”, mis jälgib Westwoodi tõusuteed edu ja kuulsuseni, tema loojameisterlikkust, ühiskondlikku aktiivsust ja kultuuriloolist tähtsust. Lahti rullub Vivienne’i enda sõnadega räägitud avameelne lugu moemaailmast, mis vaheldub arhiivikaadrite ja värskelt filmitud materjaliga ning intervjuudega tema lähikondsete, sõprade ja koostööpartneritega.

Lisainfot leiad siit.