ETV toob ekraanile Baltoscandali erisaate „Sokid ja skandaalid”

2. juunil kell 20.30 näitab ETV rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal erisaadet „Sokid ja skandaalid”.


2. juunil kell 20.30 näitab ETV rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal erisaadet „Sokid ja skandaalid”.

Juhan Ulfsak

Juhan Ulfsak

2.–5. juulini Rakveres toimuv etenduskunstide festival Baltoscandal toob meieni kaasaegse teatri põnevamad õied nii maailmast kui Eestist. Baltoscandali erisaade „Sokid ja skandaalid” tuvastab mängulises vormis, mis imenähtus see kaasaegne teater õieti on. Mis salaasjadega tegeleb
etenduskunst? Seaduskuulekal kodanikul tõusevad silme ette kujutluspildid kriiskavatest olenditest lavakastis, kes rebivad end alasti, püherdavad lavalaudadel, nii et pinnud tagumikus, ja jõllitavad pilguga, mille peale pääsukesed surnult maha potsatavad. Igaks juhuks tasuks istuda tagumisse ritta, sest jumal teab, mida lavalt hakkab publikusse pritsima. Aga kas on nii? Võib olla on tegemist hoopis nähtusega, mis lõhub raame ja avardab meeli, pakub senitundmatuid kogemusi, uurib elu hoopis teistsuguste vahenditega, kui seda oskab teha traditsiooniline teater.

Saates saavad sõna festivali kuraator Priit Raud, näitleja ja lavastaja Juhan Ulfsak, näitekirjanik ja lavastaja Rein Pakk, etenduskunstnik Kadri Noormets jt. Saate autor on Andres Maimik, saatejuht Peeter Rästas, toimetajad Anne-Ly Sova ja Katrin Maimik.

Saate kordus on ETV eetris 11. juunil kell 23.10.

Tutvustav klipp:

Festivali kohta leiab infot siit.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Täna avalikustati Draama 2014 põhiprogramm
Indrek Sammul, Aarne Soro ja Liina Olmaru.
,
2 min

Täna avalikustati Draama 2014 põhiprogramm

Täna, 12. mail tegi Tallinnas Kloostri Aidas teatrifestivali Draama 2014 kuraator Tõnu Õnnepalu teatavaks selleaastase festivali pealkirja, milleks on „Kohaloleku kunst”, ning festivali põhiprogrammi.
Intervjuu: Henri Hütt
„POP, mida sooviksin jagada”.

Intervjuu: Henri Hütt

17. mail esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis Henri Hüti ruumimängudega tegelev lavastus „POP, mida sooviksin jagada”, kus laval Tanel Saar. Müürilehe teatritoimetaja Keiu Virro uuris lavastajalt, kuidas prooviperiood sujus ning mida on vaatajal oodata.
Mis värk see läti teater on?
Läti teatrilavastaja Alvis Hermanis.
4 min

Mis värk see läti teater on?

„Läti teater” on niivõrd laialivalgunud, ebakonkreetne ja üldine mõiste, kõlvates ehk pelgalt Vikipeediasse või reklaamvoldikusse (informeerides seeläbi teatrist kui kunstiliigist konkreetsel geopoliitilisel territooriumil), kuid see ei kajasta mitte mingil juhul kohalikku või rahvusvahelist konteksti, kus seesinane „läti teater” asub.
Müürileht