Vaevalt, et Eestist pärit kunstnik Viive Kuks oskas 1984. aastal arvata, et tema eau-forte „Viljandi vaade” on 2015. aastal ühe dub techno plaadi kaanel. Profile’i teise, üksnes tema loominguga vinüüli „It’s a Good World” EP sünnikoduks on ju samuti Viljandi. Et graafikaplaat varastati segastel aegadel, kui toimus vabanemine totalitaarse režiimi ikkest, tundub seda enam põnev, et Profile leidis selle töö oma vanavanemate juurest, raamis ära ning pildistas üles oma teise soolovinüüli tarbeks.

„Viljandi vaade”, Viive Kuks, 1984 (plaadikaanel)

„Viljandi vaade”, Viive Kuks, 1984 (plaadikaanel)

Austra leibeli Leap Records sõsarplaadifirma First Music hüppas võimaluse peale see 2-looline EP parima kvaliteediga välja anda. Ja siin ta on, Viljandist Austriasse ja tagasi, läbi lugematute seoste ja vaarisade mälestuste. 20. juunil tuleb see Buddha Lounge’is (endises African Kitchenis) peosarja Eufoonia raames ka esmaettekandmisele.

Eufoonia on 2015. aastal kahe sõbra, Alo-Indrek Võsu ja Harri Moritzi poolt algatatud pehmemakõlalise, kuid sugugi mitte pealiskaudse tantsumuusika üritus, mis kavandatud toimuma kord kuus ning hõlmab endas kodumaist varjatud ja vähemvarjatud talenti ning lähemas tulevikus külalisi ka välismaalt. Olulisel kohal on live-elemendid ja muusikavalik jääb pigem elusa ja helge poole peale, kuid žanri- või muid piire otseselt ei seata.

„Üritame võimalusel kaasata ka live-muusikuid. Näiteks esimesel korral tegi suurepärase soorituse Joosep Niimeister trompetil,” ütles Alo. „Minul on teenimatult jäänud kõrvale hulk muusikat, mis ühele või teisele peole pole sobinud, aga mida siiski väga tahaks jagada,” lisas Harri, kelle sõnul räägib peo nimi enda eest.

Lisaks valivad palu Henrik Ehte, Mehis Kont, Hendrik Saare, Martin Verk ja Villu Veskimäe.

Ürituse lehele Facebookis.

EPd kuula siit.