30. jaanuaril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Eva Jakovitsi teine isikunäitus „Nõele”.

Kunstnik ise kirjeldab näitust nii: „Nõeludes tavaliselt parandatakse ja tugevdatakse midagi, näiteks sokikandu või kampsuni küünarnukke. Nõnda täidetakse seda kohta, kus kunagi on midagi olnud, kuid mis on nüüdseks katkendlikuks kulunud. Inimene, nagu ka tema identiteet on rabe, habras ja kergesti murenev. See koosneb paljudest väikestest osadest ja suur tervik on raskemini hoomatav kui üksikud katked ehk erinevad rollid, mida vaja igapäevaselt kanda.
Näitus „Nõele” on katse tabada sellist haavatavat ja avali olekut, kus kõik traagelniidid on näha. Mis tegelikult ongi ainsana nähtaval. Traagelniidid ehk kõik omavahelised seosed ja seostamatused. Nõelutud figuurid ja figuurikatked koosnevad väikestest pistepikslitest, mis on teiste samasugustega köidetud omaenda pinge abil. Kogu elu- ja identiteedikoetis koosnebki sellistest rohkem või vähem ajutistest pistetest, mis on ühelt poolt teiste köitjaks ja teiselt poolt ise köidetavaks.”

Eva Jakovits on Tartus tegutsev tekstiilikunstnik, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli, omandanud magistrikraadi Stockholmi kunstikõrgkoolis Konstfack ning lõpetanud Tartu Ülikoolis semiootika ja kulturoloogia eriala. Näitus „Nõele” Hop galeriis on kunstniku teine isiknäitus. Jakovits on osalenud paljudel grupinäitustel nii Eestis kui välismaal alates 2006 aastast. Tema töid võib leida nii Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kui ka Västerås Konstmuseumi kogudest.

Näitus jääb avatuks 18. veebruarini.