Ligi kümme aastat on möödunud Ewert and The Two Dragonsi suurepärasest debüütalbumist „The Hills Behind the Hills” ja omakorda seitse talve ühest eesti parimast popmuusika kauamängivast „Good Man Down”.

Nende kolmas plaat „Circles” oli pigem pinnavirvendus, mis möödus üsnagi märkamatult. Seetõttu tundub, et „Hands Around the Moon” on justkui reinkarnatsioon, sest intervjuudes või albumi bukletis on mainitud mitu korda, kuidas uue materjali salvestamine meenutas just esimese plaadi loomisprotsessi ja sellega kaasnenut.

Kõlapildile on pannud seekord õla alla Sander Mölder, mistõttu on uuel materjalil kohatisi viiteid diskole („Follow Me”), rnb’le sarnanevaid rütmifiguure ning uudset lähenemist. Erinevate efektide julgem kasutamine on lisanud värskust, detailsust ja eklektilisust. „Hands Around the Mooni” 11 lugu moodustavad ühtlase koosluse ja hitipotentsiaal nende on seas kõrge („Little Love”, „Connect”, „Hold On” ja „Follow Me”). Äramärkimist väärib „Angels (Far Away)”, mille aina kasvav energia ja õhulisus on kaasakiskuv, „Tied for a Lifetime” lõppeb aga tromboonil mängitud paeluva harmooniaga. Seega on plaadil palju uut, kuid siiski on alles jäänud see „miski”, see vana ja hää.

Usun, et „Hands Around the Moon” annab Ewert and The Two Dragonsi koosseisule uue tõuke edasiastumiseks ja kuulajate üllatamiseks.