Sel aastal esmakordselt Tallinn Fashion Weeki raames aset leidev Kuldnõela gala toimub Salme Kultuurikeskuses 26. oktoobril kell 21.00. Facebookis saab omandada Kuldnõela ja Hõbenõela nominentide loomingust lühiülevaate ning hääletada oma lemmiku poolt.

Eesti mainekaim moedisainiauhind Kuldnõel antakse silmapaistvale moedisainerile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viie viimase aasta vaates, kusjuures peetakse silmas kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, lisaks pööratakse tähelepanu ka müügiedule ning ekspordivõimekusele.

Selle kõrvale astub sel sügisel uus auhind – Hõbenõel, millega tunnustatakse viimase aasta eredaimat sähvatust meie moetaevas: korraldajate sõnul on see auhind julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest.

Kuldnõela žüriisse kuulusid Signe Kivi, Kristina Herodes, Edward Köster, Urmas Väljaots ja Tanel Veenre, kes nomineerisid Hõbenõelale järgmised disainerid: Julia Korovina, Kriss Soonik ja Vilve Unt. Kuldnõela nominentideks on Antonio, Liisi Eesmaa ja Ülle Pohjanheimo.

Eelmisel Kuldnõelal alguse saanud traditsioon jätkub ka sel aastal: piiratud aja vältel saab iga soovija Facebookis hääletada oma lemmiku Kuldnõela või Hõbenõela nominendi poolt. Hääle andmiseks on aega 25. oktoobri lõpuni, lemmik tehakse teatavaks 26. oktoobri õhtul. Hääletada saab Tallinn Fashion Weeki Facebooki lehel.

Eesti moe paremikku koos Kuldnõela ja Hõbenõela nominentide kollektsioonidega saab näha 24.–26. oktoobril Salme kultuurikeskuses Tallinn Fashion Weeki raames.

26. oktoobril toimuval Kuldnõela galal esinevad kolm Hõbenõela ja kolm Kuldnõela nominenti.

Tallinn Fashion Weeki ajakavaga tutvu siin.