8.–9. novembril toimub TÜ endises kirikuhoones Jakobi tn 1 juba neljandat korda rahvusvaheline interdistsiplinaarne festival Hullunud Tartu, põimides kirjandust, muusikat ja kujutavat kunsti.

Kaader 2012. aasta festivalilt.. Esiplaanil Esa Hirvonen ja Doris Kareva

Kaader 2012. aasta festivalilt.. Esiplaanil Esa Hirvonen ja Doris Kareva

Festival on kujunenud sündmuseks, mis tutvustab siinsele publikule erinevaid välisautoreid ja ka eesti kirjanike uuemat loomingut ning ühtlasi eesti kultuuri ja kirjandust väliskülalistele. Juba teist aastat on Hullunud Tartu kaudu süvendatud ka rahvusvahelist kultuurikoostööd – partnerlus Turu linnas toimuva Runoviikko luulefestivaliga hõlbustab väliskülaliste kutsumist ja võimaldab mitmekesistada programmi.

Seekordne festival kannab alapealkirja „Koor”. Hullunud Tartu peakorraldajateks on festivali kuraator ja idee autor Jaan Malin ning Eesti Kirjanduse Selts. Tänavusele festivalile on oodata väliskülalisi mitmelt poolt, nõusoleku osalemiseks on andnud J. K. Ihalainen (Soome), Peter Sragher (Rumeenia), Tobi Kunze (Saksamaa), Dirk Huelstrunk (Saksamaa), Claus Ankresen (Taani) ning Ben Porter Lewis (USA/Saksamaa). Eesti kirjanikest tulevad festivalile Peep Ilmet, Indrek Hirv, Doris Kareva, Mihkel Kaevats, Hasso Krull, Carolina Pihelgas, Eeva Park, Kristiina Ehin, Maarja Kangro, Siim Kera, Kalju Kruusa, Igor Kotjuh, Katrin Väli, (:)kivisildnik, Aare Pilv, Luulur ning Kai-Mai Olbri.

Festivali kontseptsiooni kohaselt tutvustatakse kirjanduse kõrval ka kunstnike ja heliloojate loomingut. Seekordsel festivalil on nõustunud osalema kunstnikud Kristiina Kaasik, Jüri Marran, Tiiu Pallo-Vaik, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imat Suuman, Laurentsius, Raoul Kurvitz, Anne Rudanovski ning Marja-Liisa Plats. Muusikalise poole täidavad Mirjam Tally looga „Voolujoon” (esitajaks ans. Una Corda koosseisus kannel, harf ja klavessiin), Henri Käärik spetsiaalselt selle festivali tarbeks loodava kooripalaga „hullund” (esitajaks segakoor Mask koos 3 solistiga), Silver Sepp mängib omaleiutatud pille ning ansambel rasKatarsis esineb pisikontserdiga.

Lisaks esinevad kõik festivali väliskülalised ka 10. novembri õhtul Tallinnas Mustas Puudlis.

Vaata Hullunud Tartu täpset programmi siit.