Sel suvel 6.-8. juulini Kohtla-Nõmmel aset leidev festival Mägede Hääl on avaldanud esimese ringi sel suvel ülesastuvatest artistidest.

Martin Aedla mullusel Mägede Häälel. Foto: Aleksander Kelpman

Martin Aedla mullusel Mägede Häälel. Foto: Aleksander Kelpman

Teist aastat Eesti Kaevandusmuuseumi aladel toimuv festival on esimeste suutäitena välja kuulutanud artistid Badass Yuki, Leslie Da Bass, Psychoterror, Orelipoiss, Indrek Spungin, San Hani, Mees Inc, Paranoid One, Nebo-Zemlya, Vesi Päästab ja Rando Arand.

Mägede Häälele jõuab esinema ühtekokku üle 40 artisti ja DJ. Järgmine ja suurem hulk esinejaid teeb festival avalikuks maikuu lõpus.

Lavasid rajatakse festivali jaoks kolm – kõige suurem lava nimega Kohtla-Raju, peamiselt tantsumuusikale orienteeritud Katlamaja ning väiksema kaliibriga laividele pühendatud Kaevuripuhvet.

Koostöös kinoga Sõprus saab festivalipäevil jälgida filmiprogrammi kaevandusmuuseumisse rajatavas kinos „Rahvaste sõprus”. Kinokavast on festival teatavaks teinud dokumentaalfilmi „Enam kui elu”, mis kõneleb festivalil esineva ansambli Psychoterror koloriitsest ninamehest Freddy Grenzmannist.

Festivali Mägede Hääl tänavune hüüdlause on „Да-Virumaa!”, kandes edasi juba eelmisel aastal võetud eesmärki osutada Ida-Virumaale kui äärmiselt kirevale ja erakordsele paigale. „Pakume Ida-Viru parimat, sealjuures lokatsioonieksootikat, muusikaelamust ja miljööd,” lausub festivali juht Ivar Murd.