Möödunud laupäeval, 7. oktoobril kogunesime suurt tormi trotsides Paavli Kultuurivabrikusse, et õnnistada sisse oktoobrinumbris ilmunud artikkel „Jää vait ja tantsi – 30 aastat Eesti DJ-kultuuri”.

Õhtu toimis omamoodi artikli laiendusena, et küsida küsimusi ja jagada lugusid, mis artiklisse ei mahtunud või ei jõudnud. Nii meenutasid kultuuriminister Heidy Purga, Meelis Meri, Viktoria Martjanova ja Kersten Kõrge oma meeldejäävamaid esinemisi – kelle jaoks tähendas see lennutamist Ecuadori, et anda kontsert vulkaani jalamil klubi pidavale ärimehele, kellele laest vinüülidele tilkuvat kondensvett. Lene Ma Rue ning Pikkauch ehk Sofiia Ratsiuk jagasid aga Tanel Müti poolt juhitud vestluses kogemusi, kuidas jalg DJ ja produtsendina välismaal ukse vahele saada ning kuidas end selles rattas kehtestada ja hästi tunda.

Pärast Chatlin Helmi muusika- ja DJ-kultuuri teemalist viktoriini astusid pulti spetsiaalselt ürituseks kokku toodud b2b-kooslused ehk White Gloss ja Jette Loona Hermanis, Kersten Kõrge ja L.Eazy, 4-got-10 ja CT Venom ning iunsu ja Shore Road, kes lammutasid tantsupõrandat samaväärselt nagu õues möllav torm. Müürileht tänab kõiki paneelides ja artiklis osalenud DJsid, publikut, fotograafe, abikäsi, Paavli Kultuurivabrikut, Nudisti, Põhjalat ja Bekkerit. Elagu DJ-kultuur!  

Huvi korral kuula IDA Raadiost järele ka meie spetsiaalset DJ-kultuurile pühendatud saadet