Eile avati kaasaegsele kunstile pühendatud festivali ART IST KUKU NU UT raames Tartus ülelinna näitus PRADA PRAVDA, mis leiab samaaegselt aset nii Tartu kunstimuuseumis, galeriis Noorus kui ka Y-galeriis. Rahvarohkele näituseavamisele järgnes meeleolukas pidu jõelaeva Pegasus pardal.

PRADA PRAVDA-l kohtuvad läänelik moemaailm ja tarbimine ning Ida-Euroopa kommunistlik minevik. Näituse kuraatoriteks on sel aastal lisaks festivali põhikorraldajatele Rael Artelile ja Kaisa Eichele ka KUKU NUNNU kuraatorikooli noored kasvandikud Marika Agu, Triin Tulgiste ja Marie Vellevoog, kelle tõlgendused prada-pravda sõnamängust kolme kunstisaali vahel omavahel ristuvad, lõikuvad ja põrkuvad, moodustades seeläbi Eesti kaasaegset kunsti mõjutavatest ühiskondlikest ja ajaloolistest hoovustest mitmetahulise väljapaneku. Näitusega kaasnev giid-kataloog aitab eksponeeritud teoseid ning kuraatorite vaatenurki lähemalt avada ning festivali tänavust ideed aitavad lahti seletada ka festivali raames toimuvad kuraatorekskursioonid ja vestlusringid. Avamisele järgnes paadisõit Tartus üksjagu kuulsust kogunud jõelaeva Pegasus pardal, kus paadimuusika eest seisid hea Papa Asukyl ja Chungin.

Näitus jääb avatuks 27. oktoobrini. Lisaks näitusele leiab ART IST KUKU NU UT’i programmist ka kuraatorekskursioonid, performance’id, vestlusringid ja peod – ajakavaga saab lähemalt tutvuda kodulehel www.artistkukunuut.org.

Osalevad kunstnikud: Auto Italia South East, Wojtek Doroszuk, Kadi Estland, Dmitri Gerassimov, Dmitri Gutov ja Radek grupp, Sanja Ivekovic, Alevtina Kakhidze, Chelsea Knight ja Mark Tribe, Laura Kuusk, Oliver Laric, Kris Lemsalu, Erkki Luuk, Deimantas Narkevicius, Franciszek Orlowski, Dan Perjovschi, Tanel Rander, Dominik Ritszel, Jaanus Samma, Shto Delat?, Anna-Stina Treumund, Ulrich Vogl

Pildistas Patrik Tamm.