Möödunud nädalavahetusel Ülemiste Tehnopolis toimunud Garage48 ja Tallinn Music Weeki 48-tunnisel ühisüritusel kuulutati võitjaks Theatre Jockey nimeline iPadi rakendus.

Eeskätt teatrites kasutamiseks mõeldud Theatre Jockey, millega on võimalik automatiseerida heliefekte ja taustamuusikat, valis 11 loodud rakenduse hulgast välja investoritest ja muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii.

Nädalavahetusel nõuandjaks olnud Dan Kantor (ex.fm asutaja ja CEO, USA): „Mulle väga meeldis üritusele lisatud turunduslik ning äriline pool, see on midagi, mida üritame ka New Yorkis tutvustada. Samuti meeldisid mulle auhinnad – selle asemel, et jagada lihtsalt raha, antakse osalejatele võimalus oma ideid ja tooteid edasi viia, näiteks Tallinn Music Weeki raames või MIT idufirmade esitlusel.”

Tallinn Music Weeki raames toimuvale pitching-seansile pääses edasi viis uut muusika-rakendust. Lisaks Theatre Jockey’le pääsesid edasi Tuning Fork – lihtne ja mugav helihark telefonil, Tunefy – lahendus muusikutele, haldamaks oma muusikat suurimates veebipoodides, Nestorium – platvorm, mis ühendaks artiste, korraldajaid ja meediat ning Soundport – kasutajasõbralik veebi- ja Android-rakendus pleilistide loomiseks ja haldamiseks. Tallinn Music Weeki konverentsil esitlevad edasipääsenud oma projekte rahvusvahelisele spetsialistide žüriile, kuhu kuuluvad Villu Arak (General Specifics), Mark Meharry (Music Glue), Chris Douridas (KCRW-FM / iTunes) ja Allan Martinson (Estonian Business Angels Network).

Garage 48.  Foto: Rasmus Jurkatam

Garage 48. Foto: Rasmus Jurkatam

Tallinn Music 2013 on Garage48 ja Tallinn Music Weeki ühine ettevõtmine, mille raames tuli kokku sadakond tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri. 48 tunniga loodi 11 uut interneti- ja mobiilirakendust.

Garage 48 Tallinn Music toimus teistkordselt, aasta varasemal, Tallinn Music 2012 üritusel kuulutati võitjaks EasyRider.me raiderite loomise ja haldamise rakendus, mis tekitas koheselt ka arvestatavat rahvusvahelist huvi. Hetkel on EasyRider veel arendamis- ja testimisjärgus.

Tallinn Music Week festival algab vähem kui kahe nädala pärast, 4.-6. aprillil, mil ligi 30 laval astub üles 233 artisti.

Lisainfo:

www.garage48.org/tallinn

www.tmw.ee