10. veebruaril kell 18.00 avatakse ARS Kunstilinnakus rahvusvaheline helikunstifestival „Seintel on kõrvad”. 

Vaade Kaisa Maasiku ja Gerda Nurki teosele „Sirgjoone kestev paindumine”. Foto: press

Üle nädala kestev sündmus koondab nii kodu- kui välismaiseid artiste, kelle peamiseks väljenduskeeleks on heli. Korraldajad on otsustanud jäika kuraatoripositsiooni vältida; programmis esitlevad autorid nii interaktiivseid, osaluspõhiseid, tajupõhiseid, asukohaspetsiifilisi kui ka kontseptuaalseid teoseid. Näitusel saab kogeda muuhulgas Kaisa Maasiku ja Gerda Nurki, Taavi Suisalu, Kat Austeni (DE), Therese Friski (SWE) ja Madlen Hirtentreu töid.

Festivali jooksul leiab aset ka live-esinemiste programm, kus mängivad Sabotanic Garden (FIN), Yuri Landmann (NED), Simonas Nekrošius (LIT), Mari-Liis Rebane, Jaanika Arum ja Helen Västrik. Avaõhtul, 10. veebruaril kell 18 esinevad Erik Alalooga ja Janno Bergmann performance-installatsiooniga „Cleaning Voice”.

Korraldajad rõhutavad, et esitluste põhifookus seisneb helipõhisel lähenemisel performance-kunstile, kus kohtuvad elektroonika, mehaanika, obskuurne rituaalsus, ekspressiivne teatraalsus, kontseptuaalsus, diletantlus ja kogu kuuldav helispekter.

Rohkem infot festivali kohta leiab ürituse kodulehelt ja Facebookist.