Pixelache’i festival 2013: Facing North – Facing South. 15.-19. mail 2013 liinil Helsingi-Naissaare-Tallinn.

Helsingist alguse saav rahvusvaheline uue meedia ja subkultuuride festival Pixelache liigub seekord füüsiliselt põhjast lõunasse: lisaks festivali kodulinnale jätkub programm ka Soome lahel, Naissaarel ja Tallinnas. Selle aasta teema on Facing North – Facing South (Näost näkku põhja ja lõunaga), mis kutsub binaarsust põhi-lõuna geopoliitilistest, majanduslikest ja kultuurilistest vaatepunktidest lahti mõtestama nii globaalsel kui kohalikul tasandil.

Festivali logo

Festivali logo

Festival algab kolmapäeval 15. mail Helsingis ja reedeni vältav programm sisaldab linna erinevates paikades toimuvaid seminare, töötube, jalutuskäike ja näituseid. Helsingi programmi peaesineja on kunstnik ja teoreetik Escher Tsai Taiwani Kunstiülikoolist, kes uurib avatud lähtekoodiga kultuuriloome fenomeni.

Festivali tulek 17. mai õhtul liinilaeval üle lahe tõstatab aastaid arutatud Talsinki/Hellinna teema – kas kahe pealinna vahel on võimalik luua sisukat ja teineteisele kasulikku partnerlussuhet? Mobiilsel mikrokonverentsil jagavad oma kaksiklinna visiooni ning senist uurimistööd sotsiaalteaduste doktorant Kristi Grišakov Aalto Ülikoolist ja linnasüsteemide uurimiskeskus SPIN-Unit Eesti Kunstiakadeemiast.

Camp Pixelache ehk avatud ettekandepaneeliga mittekonverents saab teoks dirigent Tõnu Kaljuste kontserdisaalis Naissaarel 18.-19. mail. Peaesineja saarel on sotsiaalteaduste professor Mary Mellor Northumbria Ülikoolist (UK), kes tegeleb alternatiivsete, looduslähedaste ja feministlike majanduspraktikate uurimise ja kaardistamisega.

Õhuvaade Naissaarele

Õhuvaade Naissaarele

Festival lõpetab 19.mai õhtul Tallinnas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, pakkudes siinsele publikule viimast võimalust kohtuda näost näkku põhjast lõunasse kandunud laia haardega uue meedia praktikutega kogu maailmast.

Juba kümneaastase ajalooga uue meedia ja subkultuuride festivali korraldab Helsingis tegutsev eksperimentaalse kunsti, disaini, teaduse ja aktivismi platvorm Pixelache.

Festivaliprogrammi ja lisainfot kiika siit.