Sel nädalavahetusel, 11.–12. juulil toimub Kultuurikatla Aias, Von Krahlis ja Harjumäel järjekorras üheksas, 2002. aastal Von Krahlist pidudeseeriana alustanud ning 2006. aastal festivalimõõtmeliseks kasvanud Manka Boutique Pop Festival.

Kaader läinudaastaselt Manka Boutique Pop festivalilt. Foto: Einar Muoni

Kaader läinudaastaselt Manka Boutique Pop festivalilt. Foto: Einar Muoni

Üritusel astuvad üles artistid Venemaalt, Lätist, Soomest, USAst, Valgevenest ja Eestist, tuues publikuni muusikat, mille ampluaa hõlmab poppi, elektroonikat, postpunki ja rokki, kuid ka džässi ja funki.

Festivali line-up’ist võib leida Valgevene postpunk-grupeeringu Petlja Pristrastija, kes laulavad vene keeles ning on oma laulutekstide eest pälvinud kuulsa vene ajakirjaniku, muusikakriitiku ning sel aastal ka Tallinnas Pussy Riotit intervjueerinud Artemi Troitski Stepihundi preemia.

Lisaks neile tuuakse kohale garaažirokki viljelev Peterburi kollektiiv Sonic Death, Läti kangelaslinnast Liepajast pärinev All Day Long, kes eksperimenteerib ska-muusika radadel, 80ndate kastmes rannapoppi pakkuv Wends Soomest ning Lemonday Venemaalt – algselt kahenaisebändina alustanud ja lastesüntesaatori saatel anti-folki meisterdanud duo, millest on praeguseks saanud tõsine ja teadlikustatud kolmapealine elektro/postpunkansambel.

Eesti poolust esindavad Ouu, kelle NASA spetsialistide poolt välja töötatud repertuaarist leiab nii rahulikku akustilist muusikat kui ka palju elektrikitarrist nõretavaid energilisi palasid, balkani helide ja vene rokiga mängiv Larof, stoner/grunge punt Roach ja paljud teised.

Festivali esimesel päeval, 11. juulil, toimub päevaprogramm Harjumäel kõlakoja kohviku ees oleval platsil. Öine lava asub seal, kust kõik algas ehk Von Krahlis. 12. juulil toimub päeva- ja ööprogramm Kultuurikatla aias.

Festivali event Facebookis.