Sel nädalal, 8.–9. detsembrini toimub Tartus juba viiendat korda Tallinn Music Weeki sõsarfestival Tartu muusikanädal, mille käigus kohtab Tartu linna eri paigus pop-up-kontserte, põnevaid vestlusi ning peetakse maha ka viimane pidu Eesti Rahva Muuseumi endises majas Kuperjanovi tänaval.

Spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt. Foto: press

Spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt. Foto: press

Neljapäev, 8. detsember algab veebirakenduse Voog kontoris hommikukohvi, kiluvõileibade ning Florian Wahli RnB ja vaporwave’i võnkeist laetud etteastega.

Kell 11 liigutakse edasi kohvikusse Krempel Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estonia kureeritud brantšile. Kuni pärastlõunani kestvatel avalikel vestlustel lahatakse nii muusikamänedžeride igapäevatöö nüansse kui posthumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume.

Mänedžeri igapäevatöö väljakutsetest räägivad teiste seas Soome indie-leibeli Soliti vedaja Nick Triani ning rahvusvahelise muusikaagentuuri Pitch & Smith juht Stefan Juhlin. Briti veebiväljaande The Line of Best Fit poolt „muusikatööstuse kõige paremini riietuvaks meheks” tituleeritud Andy Inglis, kes vastutab teiste seas Jenny Hvali ja East India Youthi tuuride eest, demonstreerib, kuidas tuuri korraldada ning artist nii füüsiliselt kui psüühiliselt tervena koju tagasi tuua.

Tehisintellekti kasvavast rollist loomeprotsessides ning senise olulisima inimeseks olemise tunnuse – kultuuri – võimalikkusest transhumanistlikes tulevikustsenaariumides räägivad kirjaniku ja kriitiku Berk Vaheri juhtimisel teiste seas materjaliteaduse teadur ja muusikaettevõtja Martin Järvekülg, disainer ja elektronmuusik Martin Voltri jt.

Kell 17 oodatakse kõiki huvilisi toote- ja tarkvaraarendaja Mooncascade ruumikasse kontorisse, kus Mooncascade’i kaasasutaja Priit Salumaa usutleb oma elektropopi projektiga NOËP rahvusvahelist tähelepanu pälvinud Andres Kõpperit. Vestlusele järgneb just mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese avaliku etteaste teinud NOËPi lühikontsert.

Kell 19 toimub mobiilirakendusi arendavas ettevõttes Mobi Lab disainiprotsesse vaagiv arutelu Design Friday, kus sõna saavad nii disainerid kui tarkvaraarendajad. Vestluse lõppedes raputab muusika- ja tehnoloogiahuvilisi jõuguräpi kamba Hanf Kungi etteaste.

Reedel, 9. detsembril toimub Eesti Rahva Muuseumis Tartu ülikooli eestvedamisel esmakordselt rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day. Oma ärimudelite ülesehitamise kogemustest räägivad 40 kõneleja seas muusik Sandra Vabarna, Taxify kaasasutaja Martin Villig, üks maailma edukaim noorettevõtja Jamie Dunn, YouTube’i sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda. Lisaks ettekannetele saab osaleda praktilistes töötubades, uudistada virtuaalreaalsuse ruumi, tutvuda ülikooli ja idufirmade uute toodete, teenuste ja tööpakkumistega ning elada kaasa tudengite äriideede konkursile.

sTARTUp Day jätkupidu peetakse 9. detsembri õhtul Tartu muusikanädala raames ERMi vanas näitusemajas Kuperjanovi tänaval. Välisesinejaist astuvad üles Soome-Tšaadi päritolu laulja-laulukirjutaja Suad ning spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt. Eesti muusikat esindavad noir-räpi meister reket, kitarriroki supergrupp Dead Furies, räpikamp Hanf Kung ning Florian Wahl. Oma peagi ilmuva sooloalbumi kraami esitleb spetsiaalse DJ-setiga Paul Oja.

Kõikvõimalikku lisainfot Tartu muusikanädala kohta leiab siit.