Viru Keskuse aatriumis on veel viimast nädalat üleval näitus, kus saab tutvuda lähemalt kõikide kahe aasta pärast Itaalias toimuva EXPO maailmanäituse Eesti paviljoni konkursile esitatud töödega. Kokku 14 ideekavandi hulgast valitud konkursi võitja kuulutatakse välja Viru Keskuses kolmapäeval, 20. novembril kell 15.00.

Näituse plakat Viru keskuses. Allikas: World Expo Milano 2015 Eesti esindus.

Näituse plakat Viru keskuses. Allikas: World Expo Milano 2015 Eesti esindus.

Konkursist võtavad osa arhitektuuri, reklaami ja loometegevusega seotud ettevõtteid. Konkursi žüriisse kuuluvad arhitektid Peeter Pere ja Raivo Kotov, sisearhitekt Janno Roos, disainer ja loovjuht Asko Künnap, kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, EXPO Milano 2015 Eesti esinduse projektijuht Andres Kask. Žürii esimees on EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

Näitusel avaneb võimalus näha konkursile esitatud 14 tööd makettidena koos selgitava töö ideelahendusega ning videoklippidega. Lisaks on võimalik vaadata maailmanäituste ajalugu käsitlevaid lühifilme.

Näitus Viru keskuse aatriumis jääb avatuks kuni 21. novembrini.

Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist 31. oktoobrini Milanos. EXPO seekordseks peateemaks on toit kui eluks vajalik energiaallikas ning rõhk säästlikkusel ja innovatsioonil. Itaalia ootab EXPO-t külastama 20 miljonit inimest, lisaks 1 miljardit virtuaalset külastajat. Eestile on EXPO-l broneeritud 1010-ruutmeetrine ala, mille leiab idapoolsest sissepääsust teisena. Eesti naabriteks EXPO-l on Omaani ja Venemaa paviljonid.

Rohkem infot 2015. aasta EXPO kohta leiad siit.