Kogukonnaraadios IDA Raadio alustab täna, 6. mail kell 19 otse-eetris Eesti ja maailma päevapoliitikat käsitlev saade „IDA Poliitika”, mida juhivad Marian Võsumets ja Mats Kuuskemaa.

Mats Kuuskemaa ja Marian Võsumets. Foto: press

„Peame uue saate tulekut vajalikuks, et poliitika teemadel kõlaks ka noorema põlvkonna hääl, kellel on paratamatult erinev elukogemus ja maailmataju kui valdavalt keskealiste meeste juhitud poliitikasaadetel,” ütleb Võsumets. „Soovime Eesti poliitikale anda globaalset vaadet ja võrdlusmomenti, kõnetades eelkõige 20-, 30- ja 40-aastast kuulajat, kes on meiega sarnaselt elanud, õppinud ja töötanud ka väljaspool Eestit,” lisab Kuuskemaa. 

„IDA Raadio on 3 aastat otsinud saatejuhte, kes võiks meie kuulajatele poliitikast rääkida. On eriti hea meel, et nendeks osutusid Marian ja Mats, kes kindlasti lisavad praegu meediamaastikul olevatele poliitikasaadetele noorema põlvkonna perspektiivi,” kommenteerib uut saadet IDA Raadio üks eestvedajatest Natalie Mets. 

Marian Võsumets on ajakirjanikuna töötanud kuus aastat, sealhulgas Rahvusringhäälingus, Postimehes ja Kanal 2-s. Aastal 2020 võitis ta Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal parima telereporteri auhinna. Tema Suurbritannias toodetud dokumentaalfilm „Keha võitlus” linastus 2020. aastal Pimedate Ööde Filmifestivalil ja jõuab peagi kinodesse. Võsumets on lõpetanud Tallinna Ülikooli ajaloo erialal. 

Mats Kuuskemaa on töötanud diplomaadina kaheksa aastat, muu hulgas Hiinas ja Indias. Ta on lõpetanud Bathi ülikooli Inglismaal politoloogia ja majanduse erialal. 

IDA on kultuuriplatvorm, mis täidab oma eesmärke internetiraadio ja sündmustekorraldajana, tegutsedes 2018. aastast Tallinnas ja 2020. aastast Helsingis. IDA Raadio Tallinna kanalis on üle 150 saate, mida teevad kokku ligi 180 saatejuhti. Muusikasaated varieeruvad kantrist ja klassikalisest muusikast, džässist ja raskest rokist moodsa elektroonilise klubimuusikani. Eetris on ka regulaarsed vestlussaated keskkonnast, ühiskonnast, avalikust ruumist, poliitikast, kunstist, muusikast ja muudest aktuaalsetest teemadest.