Ilmar Raagi vastvalminud mängufilmi „Ma ei tule tagasi” maailma esilinastus toimus 18. aprillil Tribeca filmifestivalil, mis on Sundance’i filmifestivali kõrval olulisim festival USA-s. Film sai Nora Ephroni žürii eripreemia.

Kaader filmist

Kaader filmist

Nora Ephron oli USA stsenarist ja režissöör. Ta on filmide nagu „You’ve got mail”, „When Harry Met Sally…” ja „Sleepless in Seattle” stsenarist, nendest kaks viimast on nomineeritud ka parima stsenaariumi Oscarile. Pärast Nora Ephroni varajast lahkumist antakse temanimelist auhinda Tribeca festivalil välja teist korda.

„Ma ei tule tagasi” on film noorest õppejõust Anjast ja 13-aastasest lastekodust põgenenud Kristiinast. Nende teed ristuvad, ja peagi alustab pealtnäha kokkusobimatu paar ohtlikku teekonda pöidlaküüdiga läbi Venemaa avaruste, et leida üles Kristiina Kasahstanis elav vanaema. See on lugu ellujäämisest, südantsoojendavast sõprusest ja perekonna tähendusest.

„Ma ei tule tagasi” on Eesti-Vene-Valgevene-Kasahhi-Soome koostööfilm, mille võtted toimusid Venemaal, Valgevenes ja Kasahstanis. Filmi peatootja on CTB Film, eestipoolne tootja on Amrion, Soomest Helsinki-filmi OY. Teised kaastootjad on Kazakhfilm ja Belarusfilm.

Filmi käsikirja kirjutas Jaroslava Pulinovitš, ka Eestis tuntud noor dramaturg, kelle näidendeid on lavastatud nii Venemaal, Inglismaal, USAs, Poolas, Ukrainas kui mujal. Filmi peosades on Polina Puškaruk ja Viktoria Lobatševa. Operaator Tuomo Hutri on tuntud tegija kodumaal Soomes, meil linastunud filmidest on tema üles võetud näiteks „Mehe töö”, „Kirjad isa Jakobile” ja „Vuosaari”. Filmi helilooja on Soome üks edukamaid filmimuusika tegijaid Panu Aaltio, kes võitis 2012. aastal ülemaailmse filmimuusika kriitikute ühingu IFMCA auhinnna parima dokumentaalfilmimuusika eest filmis „Metsa lugu”.

„Ma ei tule tagasi” jõuab Eesti kinodesse 18. septembril.