Külmal talvel on Eestisse oodata paari karget ööd, kus publikule tutvustatakse erisugust islandi muusikakultuuri, loetakse kohalikku luulet ning pakutakse maitsmiseks temaatilisi sööke-jooke. Islandi ööd leiavad aset 11. detsembril Tartus Genialistide Klubis ja 13. detsembril Tallinnas Sinilinnus.

Myrra Rós

Myrra Rós

Õhtu peaesinejaks on Reykjavíkist pärit folklauljatar Myrra Rós. Lisaks astuvad lavale kaasaegsete mõjudega klassikalise muusika suunda esindavad islandi noorema koolkonna heliloojad Örnólfur Eldon ja Þorkell Nordal, tantsulisemat helipilti vahendab Euroopa elektroonilise muusika ringkondades teada-tuntud Jónas Thor Gudmundsson ehk Ruxpin ning islandi muusika erinevatest žanritest teeb DJna laiema ülevaate Kaido Kirikmäe.

Myrra Rós on laulukirjutaja/trubaduur Islandi saarelt, kelle muusikas võib leida Reykjavíki kohvikukultuurile omast õdusat äraolemist ja põhjamaist folki ning aimata kauge maa loodusjõudude pulbitsevat energiat, teisalt võib seal tajuda ka ookeanitaguse helipildi mõju.
Ruxpin on Reykjavíki lähedalt pärit, kuid praegu Tallinnas resideeruv Jónas Thor Gudmundsson, kelle nimi võiks olla laiemalt tuntud paljudele eksperimentaalsema elektroonilise muusika sõpradele. Ruxpin on väljastanud heliplaate mainekate saksa leibelite Elektrolux/Mikrolux alt ja remiksinud üht islandi tuntuimat ansamblit múm.

Örnólfur Eldon (1992) ja Þorkell Nordal (1992) on õppinud kompositsiooni nii Atli Ingólfssoni käe all Islandi kunstiakadeemias kui ka Helena Tulve juhatusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tuleval kevadel seisavad mõlemad andekad noored heliloojad silmitsi bakalaureusekraadi kaitsmisega kompositsiooni erialal.

Kaido Kirikmäe on olnud tegev alates 1990. aastast, alustades psühhedeelse rokkmuusikaga, mille juurest ta on jõudnud tänaseks eksperimentaalse/elektroonilise kõlapildini.

Islandi ööd Facebookis: Tartu ja Tallinn.