17. septembrist 11. oktoobrini leiab Riias aset IV Artishoki Biennaal. AB koondab näituseformaati kümme kunstnikku, kellest igaüks esitab näitusele ühe uue teose, ja kümme kriitikut, kes kirjutavad kõigi esitatud teoste kohta artikli. Kriitikute tekstidega on võimalik tutvuda näitusesaalis kohapeal kunstnike tööde kõrval.

17. septembrist 11. oktoobrini leiab Riias aset IV Artishoki Biennaal

17. septembrist 11. oktoobrini leiab Riias aset IV Artishoki Biennaal

AB kümnepäevane intensiivne maraton algab 17. septembril kell 18.00 läti kunstniku Krišs Salmanise teose „Ood rõõmule” avamisega. Biennaal jätkab sarnases rütmis kümme päeva – iga päev uue teose ja kümne kriitiku tekstide esitlusega. Viimane avamine toimub 26. septembril, kui avalikkuse ette tuuakse Tartu avangardisti Martiini teos „Vaade 2”. Seejärel jääb näitus tervikuna avatuks kuni 11. oktoobrini. IV AB toimub Riias Mūkusala Art Salonis (Mūkusalas iela 42). Igal avamisõhtul leiab kell 18.30 aset ka vestlus ühe osaleva kriitikuga.

AB, nagu nimi juba viitab, on kunstikriitika blogi Artishoki initsiatiivil ellu kutsutud näituseformaat. Siiani on see toimunud Tallinnas ja Tartus, kaasates vaid eesti kunstnikke ja üksikuid väliskülalisi kriitikute ridades. AB14 toimub fifty-fifty Eesti ja Läti ühistööna, koondades viit eesti ja viit läti päritolu kunstnikku ning kriitikut. AB14 kuraatorid on Indrek Grigor ja Šelda Puķīte. Näituse kujundab lätlane Kristians Brekte. Osalevad eesti kunstnikud on tänavu Kristi Kongi, Laura Kuusk, Jass Kaselaan, Martiini ja Margus Tamm. Lätit esindavad Kristīne Alksne, Jana Briķe, Krišs Salmanis, Arturs Bērziņš ja Ivars Grāvlejs. Kriitikutest võtavad biennaalist osa Tanel Rander, andreas w, Peeter Talvistu, Mari Kartau ja Elena Šmakova ning Maija Rudovska, Jānis Taurens, Valts Miķelsons, Pauls Bankovskis ja Anna Salmane.