Kahekümne seitsmes Jazzkaar rõõmustab huvilisi 22. aprillist kuni 1. maini, vallutades seekord Vaba Lava ning Punase Maja Telliskivi Loomelinnakus. Lisaks jõuab Jazzkaar n-ö koju kätte ka viljandlaste ning tartlaste juurde, sest neiski linnades toimuvad paralleelsed minifestivalid.

Lambert. Foto: Andreas Hornoff

Lambert. Foto: Andreas Hornoff

Festivali avapäeval võime kuulda Vabal Laval energilist džässi ja klassika piiril opereerivat UK kollektiivi Hidden Orchestra. 23. aprillil astub üles norra ühemehebänd Bernhoft, kes paistab laivides silma erilise atmosfääri loomisega, jõudes selleni muu hulgas erinevate instrumentide (klahvpillid, kitarr, pedaalid ja hääl) vaheldamise, otsesalvestamise ja luupimise kaudu.

Peaesinejate seast leiame näiteks ka salapärase Sardiinia maski taha peituva saksa pianisti Lamberti, kelle triot (lisaks talle Sebastian Borkowski klarnetil ja Jason Liebert tromboonil) 26. aprillil Vabal Laval kohata võime. Eksootilisemaid helisid pakub 29. aprillil jaapani ja uusmeremaa juurtega Mark de Clive-Lowe, kes astub üles koos Londoni neosouli laulja Tawiah’ga.

Aga mõistagi jätkub esinejaid lisaks nimetatutele veel omajagu ning uute kontserdikavade ja plaatidega on välja tulnud ka paljud eesti muusikud – Kadri Voorand Quartet, Maarja Nuut, Peedu Kass Momentum ja Trump Conception esitlevad neid just iga-aastasel džässipeol.

Jazzkaare klubiõhtud reedel ja laupäeval kutsuvad nautima mõnusat meeleolu ja nakatavaid klubirütme.

Lisainfot leiad siit.