Linnateatri festival Talveöö unenägu toob meie lavalaudadele Jérôme Beli, Euroopa hetke ühe tuntuma lavastaja-koreograafi töö „Cédric Andrieux”, mis on sooja huumoriga autobiograafiline lugu tantsijast, kes on kuulunud kaheksa aastat legendaarse koreograafi Merce Cunninghami truppi. Andrieux ja Bel on kokku pannud lavastuse sellest, mis tunne on olla tantsija.

„Cédric Andrieux”. Foto:  Wayne Bund

„Cédric Andrieux”. Foto: Wayne Bund

Osana pikemast projektist on lavastaja Bel intervjueerinud balletitantsijaid, etenduskunstnikke ja koreograafe ning pakub meile nüüd südamlikke dokumentaalseid sissevaateid nende eludesse. See on võimalus kuulda end tavaliselt kehakeeles väljendava inimese sisekaemust, illustreerituna maailma tippkoreograafide soolodega.

Lavastajana eemaldab Bel lavalt kunstliku, et luua esinejate ja vaatajate vahel võimalikult aus suhe. Tema minimalistliku kujundusega kontseptuaalsed tööd on keskendunud ootuste muutmisele ning nihutavad teatri ja tantsu filosoofilisi aluseid.

8.–13. detsembrini alapealkirja all „Tõsised mängud” toimuva teatrifestivali kuraatoriks on seekord Tallinna Linnateatri dramaturg-lavastaja Paavo Piik, kes on välja valinud neli lavastust Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest ja USAst, mis on mitmekülgse teatrikeelega ning samal ajal tegelevad mõne aktuaalse nähtusega, olgu selleks tehnokraatia, elu etendamisühiskonnas, naiste vabadused või mõni muu hetkel õhus olev teema. Kokku toimub festivalil 20 etendust ja seda nii linnaruumis, Tallinna Linnateatris kui Vene Kultuurikeskuses.

Lisaks lavastusele on siinsetel huvilistel võimalus osaleda ka 13. detsembril Cédric Andrieux’ läbiviidavas kaasaegse tantsu töötoas. Etendused toimuvad Vene kultuurikeskuses 11.12 ja 12.12 kell 19.00.

Lisainfo ja programmiga tutvu siin.