Täna, 2. veebruari õhtul kell 18 avatakse Hobusepea galeriis Giulia Landonio, Johanna Greta Mölderi, Ann Pajuväli ja Irma Isabella Raabe ühine näitus „Jooneülene ruum”.

Foto: press

Foto: press

Näituse ajaks muudavad Eesti Kunstiakadeemia graafika magistrandid galerii näiliselt elamiskõlblikuks korteriks, mis koosneb justkui kõigest tavapärasest kodu juurde kuuluvast. Ent ometigi pole päris selge, kas tegu on vanalinna Airbnb korteri, värskelt renoveeritud kontori või kontseptuaalse mööblipoega. Pigem on tegu ruumiga, mis püüab olla ruum – ruum, mis on saamises – ruum, mis on tuuril – jõudmata ealeski päriselt kusagile kohale. Näitusega simuleeritakse düstoopilist tõejärgset ruumi, kohta, mis on samaaegselt nii avalik kui privaatne, virtuaalne ja füüsiline, kus kõlavad helid ja kajad, kuid puudub inimene.

Mida teha aga kõige sellega, mis ei mahu joonele ega paigutu etteantud riiulisse? Kuhu paigutada inimlikud kinnisideed, hirmud, ärevused, soovid – sisekõne, mis täidab meeli? Taoline ruumi hõivamine tekitab ettearvamatuid nihkeid, kus asjad ei funktsioneeri enam nii, nagu võiks eeldada, vabad assotsiatsioonid realiseeruvad, piinlikud pihtimused ja kõrvalekaldumised on lubatud, ning irratsionaalsus on ainuke reaalsus.

Näituse igal pühapäeval toimub lisaks programm, mis pakub „tõejärgsele” olukorrale vastukaaluks kohtumispaika erinevatele hääle, sõna ja kuulamisega seotud tegemistele.

Veebruari esimesel pühapäeval loevad oma loomingut Värske Rõhu autorid Margit Lõhmus, Kristjan Haljak, Eileen Änilane, Anne Kaare ja Kristel Birgit Pottsepp. 12. veebruaril toimub Riina Maidre töötuba. 19. veebruaril esitab oma luulet Piret Karro, Kadi Estland räägib oma veebiraamatust „Curriculum Vitt” ning Margit de Säd teeb kuulamissessiooni.

Näitus jääb avatuks 20. veebruarini 2017.

Üritus Facebookis.