Mõne laada leiab detsembrikuus ilmselt absoluutselt igast linnast ja väiksemastki kohast, aga mõne võib siin kohe eraldi välja tuua.

Foto: Flickri kasutaja Finn Frode (CC by 2.0)

Foto: Flickri kasutaja Finn Frode (CC by 2.0)

Juba on alanud Rahvusraamatukogus Jõulukuu raamatunädal, kust võib teadmisjanustele lugemishuvilistele lähedastele kingid välja vaadata üle 60 kirjastuse jõulusõbraliku hinnaga kaubavaliku seast. Pühapäeval, 11. detsembril tasub pealinlastel sammud seada Telliskivi Punasesse ja Rohelisse majja, kust leiab traditsioonilise Telliskivi käsitöö-, disaini- ja kunstilaada, et trenditeadlikematele sõpradele jõulukinke varuda. Aga ka juba päev varem saab Telliskivi poetänaval jõulupakkumistega tutvuda. Samal ajal avab Kopli Vintaaž KAMA Marketi jõulueri, kust leiab talvehooajaks stiilseimaid vintage-rõivaid.

Disainientusiastidest tartlased saavad rahakotirauad avada 10. detsembril Loomemajanduskeskuse traditsioonilisel jõuluturul Kellawärk ning 13.–17. detsembrini ka Aparaaditehase eksperimentaalkaubamajas Kolm Kuuske, mille lõpetab 17. detsembril vana hea Müürilille täika. Aparaaditehase Trüki- ja paberimuuseumisse tasub sammud seada aga juba varemgi, nimelt toimub seal 10.–11. detsembrini jõulukingifestival, kus saab valmistada ise kauneid unikaalseid jõulukinke fotoalbumeist salalaegasteni. Kui tarbima peab, siis tarbigem hästi ja kodumaiselt ja unikaalselt!