Mõned inimesed teevad muusikat, et ära elada, aga Rebel MC ehk Congo Natty jaoks on tema kunst elu. 15. aprillil astub see mees üles Bashmenti megaüritusel Kultuurikatlas.

Congo Natty. Foto: Spencer Murphy

Congo Natty. Foto: Spencer Murphy

Londonis resideeriva ning juba 1980ndatest tegutseva Natty iseäralikku loomingut on vorminud lapsepõlv Suurbritannia mustade kogukonnas, 90ndate briti underground-klubimuusika, rastafaride vaated ning legendaarsed reggae-artistid ja sellest sai väidetavalt alguse ka kogu Ühendkuningriigi vallutanud jungle’i liikumine.

1990ndate lõpus ja järgmise kümnendi alguses süvenes mees järjest enam rastafarianismi ja selle ajalukku ning pühendus vähem muusika produtseerimisele. Rebeli jaoks oli elumuutev 2007. aasta reis spirituaalsele kodumaale Etioopiasse. Ta naasis innustatu ja sihikindlana, et muuta maailma, mille oli selja taha jätnud. Nüüd ongi mees tagasi, et jagada enda annet oma loomingu ja erinevate plaadifirmade muusika kaudu.

Lisaks Nattyle astuvad Kultuurikatlas üles UK jungle-muusika artist Iron Dread, läti DJ-duo Crystal Sound System ning kohalikud I-FI Soundystem, Etnokonservid, Finest Soundsystem, Maailmamustrid jt.

Ürituse leiad Facebookist siit.