Veel kolm päeva, kuni 29. augustini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2014 konkursile, mis tunnustab Eesti disainiparemikku. Parimad selgitab välja mainekate tegijatega rahvusvaheline žürii.

Foto: Eesti Disainiauhinnad

Foto: Eesti Disainiauhinnad

Disainiöö festivali raames antakse tänavu välja Bruno auhind parimale tööstus- ja autoridisainile, parima noore disaineri auhind SÄSI, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad ning teenusedisaini auhind.

Tootedisainiauhinnale Bruno saab kandideerida tööstusdisaini ja autoridisaini kategooriates. ADC*Estonia graafilise ja veebidisaini kategooriates tunnustatakse esmakordselt parimat graafilist disainerit/disainimeeskonda ning parimat noort disainerit auhinnaga Noor Püss.

Konkursitöid hindab rahvusvaheline žürii:

Tootedisain: Elissa Bloom (USA), Tania De Bruycker (Belgia), Michael Dumiak (Saksamaa), Heikki Zoova, Ilona Gurjanova ja žürii tööd juhtiv Paolo Favaretto, rahvusvaheliselt tunnustatud Itaalia disainer, Itaalia disainerite Liidu juhatuse liige, kes on tegus nii praktiku kui ka disainiteoreetiku ja uuemate disainisuundade eestkõnelejana.

Graafiline disain: Markko Karu, Dan Mikkin, Janno Siimar, Hannes Paesoo, Kadri-Maria Mitt, Piia Põldmaa ja žürii tööd juhtiv Alexandra Taylor, kel kogemustepagasis kolm aastakümmet tööd Briti reklaamiala tuntuimate tegelastega ja keda teatakse kui üht maailma hinnatuimat loovjuhti.

Veebidisain: Pärtel Vurma, Kaupo Kõrv, Ranno Ait, Mika Tuupola, Oliver Oberg, Tõnu Runnel ja žürii tööd juhtiv Verneri Leimu, Soome ühe suurima disainibüroo 358 asutaja ja loovjuht, kel seljataga viieteistaastane karjäär digitaalkampaaniate ja mitmete Põhjamaade suurimate brändide loomisel.

Noore disaineri preemia SÄSI: Martin Pärn – žürii esimees, Ville Jehe, Kärt Ojavee, Heikki Zoova, Jane Oblikas.

Teenusedisain: Yoko Alender, Jannus Jaska, Lemme Suve, Kristina Narusk, Ville Jehe.

Graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri töid saab esitada defolio keskkonnas. Tootedisaini auhinnale Bruno saab kandideerida siin. Konkursi tingimused ja lisainfo leiab alates veebilehelt www.eestidisainiauhinnad.ee.

Nominentide töödest pannakse kokku näitus, mis avatakse 25. septembril teatris NO99. Pidulik auhinnagala toimub 26. septembril kell 20.00 Lilleküla jalgpallihallis. Piletid galale on müügil Piletilevis.

Esimest korda andsid Eesti Disainikeskus, Eesti Disainerite Liit, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koda ja Eesti Kunstiakadeemia koos välja Eesti Disainiauhindu 2012. aastal, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.