25.–27. aprillini kolib Kanuti Gildi SAAL kolme erineva lavastusega Tartu Uude Teatrisse. Samal nädalal näitab Tartu Uus teater oma kolme lavastust Tallinnas Kanuti Gildi SAALis.

Tartus tuleb esitamisele kolm eripärast ja erilist tähelepanu pälvinud tantsulavastust käesolevast hooajast. Kolmpäevaku avavad 25. aprillil ZUGA ühendatud tantsijad veebruaris esietendunud lavastusega „Zuga teab tõde”. Zuga on kaasanud protsessi noore koreograafi Karl Saksa Tartust ning koos on erineva tausta ja arusaamadega inimesed pannud oma kogemused ja keele lavalisse olukorda, et luua ühine töö. Tegemist on tantsu- ja liikumisetendusega, mis on võtnud fookusesse koosolemise ja selle erivarjundid. Lavastust saab näha ka 26. aprillil Viljandi tantsunädalal.

Tõnis Niinemets, „Ulg”. Foto: Siiri Padar

Tõnis Niinemets, „Ulg”. Foto: Siiri Padar

26. aprillil esitab Cabaret Rhizome Tartus verivärsket ja palju tähelepanu pälvinud lavastust „Mutantants”, mis seob tuhande erineva tantsu elemendid kokku üheks pikaks katkematuks seadeks. Tegu on tantsuantropoloogilise uuringuga – seades erinevate tantsude elemente kronoloogilistesse ja pärimuslikesse hierarhiatesse, võime me näha erinevate polkaversioonide arengut ja teekonda Kesk-Euroopa seltskonnatantsust Chicago polkani või täheldada eriskummalisi sarnasusi kaasaegse klubimuusika taktis õõtsuvate rahvamasside ja end transini tantsivate pärismaalaste vahel. Tantsivad Johannes Veski, Anatoli Tafitšuk, Päär Pärenson ja Joonas Parve.

27. aprillil näeb Tõnis Niinemetsa soololavastust „Ulg”. „Ulg” on Tõnis Niinemetsa soolodebüüt tantsuteatri vallas ning lavastuse aluseks on võetud Chuck Palahniuki teos „Fight Club” ning Ameerika luuletaja Allen Ginsberg. Tõnis Niinemets on Von Krahli Teatri noor näitleja. 25. aprillil saab sama lavastust näha ka Viljandi tantsunädalal. Kõikidele etendustele järgneb vestlus kunstnikega.

Kanuti Gildi SAALi Tartu kava 25.–27. aprill: 25. aprillil kell 19.00 ZUGA ühendatud tantsijad „Zuga teab tõde”, 26. aprillil kell 19.00 Cabaret Rhizome „Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured”, 27. aprillil kell 19.00 Tõnis Niinemets „Ulg”.

Lisainfo: www.saal.ee ja www.uusteater.ee