25. aprillil esietendub Kanuti Gildi SAALis noorte koreograafide Doris Feldmanni ja Kristina-Maria Heinsalu lavastus „fartist talk”.

Foto: Hannes Aasamets

Foto: Hannes Aasamets

Lavastuse valmimisele aitab kaasa töörühm, kus visuaalsete lahenduste eest kannavad hoolt Toomas Savi ja Kaspar Kannelmäe, valguskujunduse eest hoolitseb Revo Koplus ning dramaturgina osaleb Taavet Jansen. Lavastust estitatakse aprilli lõpus kokku neljal korral, 28. aprilli etendusele järgneb ka avalik vestlus kunstnikega.

„fartist talk” on sotsiaalne absurdi- ja tantsuteatri lavastus. Kunstniku dialoog vaataja ja iseendaga käsitleb olelusvõitluse erinevaid osapooli. Tõsielu-show formaadi kaudu on lavale toodud nii oleleja kui võitja.

Kristina-Maria Heinsalu ja Doris Feldmann on jaganud hariduskäiku TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. „Teineteise poolelt sõnalt või mõttelt haaramine tekkis juba varakult, ilmselt improvisatsiooni klassis. Tänaseks, läbi erinevate katsetuste, oleme leidnud formaadi, milles tegutseda žanrist olenemata ja võimalikke esteetilisi ning eetilisi tõekspidamisi ignoreerivalt. Vatis kasvanud laste aeg on läbi. Peen brutaalsus otsib kohta,” kommenteerivad oma koostööd koreograafid.

Idee, esitus: Doris Feldmann, Kristina-Maria Heinsalu
Dramaturgiline abi: Taavet Jansen
Visuaal: Toomas Savi, Kaspar Kannelmäe
Valgus: Revo Koplus
Foto: Hannes Aasamets

Esietendus: 25. aprill kell 19.30
Etendused: 28., 29. ja 30. aprill kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn).

Lisainfot vaata Kanuti Gildi SAALi veebilehelt.