Noore režissööri Kaur Koka lühimängufilm „Olga” valiti Prantsusmaal toimuva maineka Clermont-Ferrandi lühifilmifestivali võistlusprogrammi.

Kaader filmist „Olga”

Kaader filmist „Olga”

31. jaanuarist 8. veebruarini Clermont-Ferrandis toimuv filmifestival
sai alguse 1979. aastal ning on maailma juhtiv lühifilmidele keskendunud festival, mida külastab igal aastal üle 100 000 vaataja. Samal ajal festivaliga toimub ka lühifilmide turg, mida külastavad mõjukaimad filmitööstuse esindajad.

Koka film räägib loo parklavalvur Olgast, kelle ühesarnased päevad mööduvad tööpostil autode vahelt lakkamatult langevat lund koristades. Nagu hanged tema ümber, kasvavad ka probleemid Olgal tasapisi üle pea. Keset isiklikku muretormi keerab ilm tuisule ja Olga seisab valiku ees. Filmi peaosades on Svetlana Dorošenko ja Raivo Rüütel.

Režissöör Kaur Kokk on pärit Tartust. Ta õpib Balti Filmi- ja Meediakooli magistriõppes režii erialal ning on teinud ka varem mitmeid auhinnatud lühifilme. Filmi „Olga” operaator on Sten-Johan Lill, kunstnik Tiiu-Ann Pello. Filmi tootis Nafta Films koostöös Alasti Kinoga.

Filmi saab näha juba sel reedel, 24. jaanuaril osana kinodesse jõudvast lühifilmikassetist „Mitte keegi peale sinu”. Kassetti kuuluvad lisaks „Olgale” veel viie noore eesti režissööri lühifilmid: Maria Reinupi „Mai”, Janno Jürgensi „Distants”, Margus Paju „Kaastundeavaldus”, Ivan Pavljutskovi „Ivanipäev” ning Triin Ruumeti „Tupsu”.

Filme näidatakse ühe tervikseansina, mis vältab 125 minutit.

Filmikasseti treiler: