Kuus aastat tagasi õnnestus mul panustada artistina märgilise tähendusega kogumiku „Tek Def” (Trash Can Dance, 2015) ilmumisse, mis tähistas kodumaise tantsumuusika suuremat tagasitulekut kassetiformaadis.

★★★☆☆

Võtsin üritustele minnes sellest alati mõne koopia kaasa, et heal võimalusel see kellegi tasku poetada. „Suveniir Eestist,” laususin ma, andes lindi elektrokuningannale Helena Hauffile. Meeldejääv oli tema reaktsioon, kui ta peilis kassetil olevate lugude nimekirja ning kilgatas seejärel: „See on ju vene keeles!” Tema näpp oli jäänud Killerkati träki „Я Tвой Cлуга” peale.

Projekti taga seisev sooloelektroonik Hugo Mesi on jõudnud vahepeal päris palju ära teha. Üritustesarjad, raadiosaated, DJ-esinemised, plaadifirmade Mürk ja Rave Paladin kureerimine, klubi HALL kulisside ees ja taga sagimine – pole kahtlustki, et mees on loovutanud enda hinge täielikult techno’le.

Tema uus EP teeb korraliku kummarduse retroreivile. „Ripple Drift” ja „Cherry Tree” energiliselt arpedžeeritud akordid panid mind näiteks mõtlema varajase Underworldi ja BT pulseerivate helilagendike peale. Minimaalsete elementide ja lihtsate meloodiatega „Snuggle Puzzle” ja „Cosmic Connection” ajavad pigem askeetlikku joont. Koroonaepideemiast indu saanud ja vägagi aktuaalne lõpulugu „Test Result” sobiks mõnda Terviseameti kampaaniasse. Üldpildilt on Killerkati tehislik ja jäine kõlaruum aja jooksul vähe muutunud ning seetõttu võivad lo-fi demokvaliteediga uued palad mõjuda ka loomingulise paigalseisuna.