„Kilomeeter skulptuuri” on 21. sajandi kunstisündmuse mudel, mis täidab siinmail veel katmata väligalerii nišši.

Skulptuurikilomeetri tiim. Foto: Kilometre of Sculpture

Skulptuurikilomeetri tiim. Foto: Kilometre of Sculpture

Teatrifestivaliga Baltoscandal samaaegselt toimuv välinäitus „Kilomeeter skulptuuri” on Eestis esimene omataoline suuremahuline skulptuurinäitus. Näituse peakorraldaja Michael Haagensen leiab, et Eestis on juba ammu vajadus taolise ürituse järele, kuna esiteks on see hea võimalus inimesi kaasaegsele kunstile lähemale tuua, teiseks aga on kolmemõõtmeline visuaalne kunst võrreldes teiste kunstivaldkondadega Eestis mõnevõrra tagaplaanile jäänud ja vajaks enam tähelepanu. Inimeste kujutluspilt skulptuurist piirdub siiani sageli pronksist kirjanike ja marmorist antiikkangelastega. Näituse „Kilomeeter skulptuuri” eesmärk on näidata, kui lai, mitmekülgne ja loov võib kujurite lähenemine olla. Korraldusmeeskond plaanib rakendada lisaks Eestis uudsele näitusekontseptsioonile ka tänapäevast kultuuriürituste rahastusskeemi, kaasates rohkem erasektorit. „Kilomeeter skulptuuri” on 21. sajandi kunstisündmuse mudel, mis täidab siinmail veel katmata väligalerii nišši.

Kureeritud näituseosa teemaks on sel aastal lava ja lavastatud kogemused. Kõik osalejad peavad suutma siduda oma töö Rakvere linnaruumiga ja arvestama skulptuuri täpset asukohta ümbritseva miljöö eripäradega. Kavandeid saab esitada 17. märtsini. Lõplikud osalejad valivad nende hulgast korraldusmeeskond ja Hollandist pärit peakuraator Niekolaas Johannes Lekkerkerk.

„Kilomeeter skulptuuri” toimub 28. juunist 13. juulini Rakvere linnas. Lisainfot näituse ja osalemistingimuste kohta saab kodulehelt sculpture.ee.