3.-9. juunil toimuvad kinos Sõprus Põhjamaade filmipäevad.

Hoolikalt valitud programmiga filmipäevad avab „Sugar Man” – möödunud aastal parima dokumentaalfilmi Oscariga pärjatud tõestisündinud lugu muusikust Sixto Rodrgiguezest. Kokku linastub Sõpruses nädala jooksul 7 erinevat linateost, nende hulgas ainukese mängufilmina Norra eelmise aasta kindlasti üks huvitavaim ja omanäolisim film „Süütus”.

Erilise maiuspalana saab taas näha kriitikute ning publiku lemmikut „Liv & Ingmar”, mis räägib Liv Ullmani ja Ingmar Bergmani ajatust armastusest. See on film täis suuri tundeid, sõprust, armastust ja loomingut.

Muhedat meelelauhtust pakub teos „Amma Lo-Fi”, mille peategelane on 80ndates vanaproua, kes alustas koduste vahenditega muusikukärjääri vaid kümme aastat tagasi. Hetkel on ta üks Islandi popimaid ja enamnõutud artiste.

Soome filmi „Punase metsa hotell” juhatab 6. juunil sisse režissöör Mika Koskinen. Autor soovis filmis uurida, kas autoritaarse Hiina uued keskkonnasäästlikud reformid võiksid olla roheline eeskuju ülejäänud maailmale. Projekt võttis aga üllatava pöörde, kui Koskineni filmimisse sekkusid Hiina valitsusametnikud.

Lisaks linastub mitmeid auhindu pälvinud elulooline film „Palme”, mis räägib Rootsi suurest mõtlejast ja humanistist Olaf Palmest ning hinge raputav „Armadillo” – film noortest sõduritest Talibani kuulirahe all, kes proovivad leppida eluga, mida tuleb iga päev uuesti kaalule panna.

Ainukese mängufilmina linastub Sõpruses programmi raames Norra eelmise aasta kindlasti üks huvitavaim ja omanäolisem film „Süütus” (All that Matters is Past): visuaalselt kütkestav, traagiline, romantiline ja üldse mitte tavaline armastuslugu.

Vaata lisainfot ja filmide linastuskava siit.