Alates 1. novembrist jõuab kinodesse Kullar Viimse uus dokumentaalfilm „Kuidas ma Aafrikat päästsin”.

Filmi peategelane on aktiive noor naine Siisi, kelle maailmaparandamise tung lennutab ta kaugesse Ugandasse. Seal plaanib ta annetuste abil avada kohviku, mis pakuks tööd kohalikele puuetega noortele. Projekti algus on hoogne, aga mida aeg edasi, seda rohkem põrkub Siisi idealism kohaliku töökultuuri, sooliste eelarvamuste ja majandusliku paratamatusega, sest riigis, mis on maailma kohviekspordi esirinnas, joob ainult 0,6 protsenti elanikest ise kohvi. Lisaks kuhjuvatele probleemidele rahastusega, klientuuri puudumisega ja kohusetunnet eirava personaliga, satub tulejoonele ka Siisi eraelu. Rahastajatele saadetavad videoraportid peavad aga särama optimismist, sest Aafrika vajab ju päästmist, kui juba päästma on hakatud.

Kullar Viimse teravmeelne ja läbinägelik portreefilm ei räägi üksnes tsivilisatsioonide kokkupõrkest, idealismi ja paratamatuse igavesest vastuolust, vaid ka elab suure sümpaatiaga kaasa ühe väikese eesti tüdruku katsumustele suures maailmas.

Režissöör Kullar Viimne, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Erik Norkroos, muusikalise kujunduse filmile on loonud Epifolium. Tootja Rühm Pluss Null.

Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

„Kuidas ma Aafrikat päästsin” linastub kinodes Artis, Sõprus, Tartu Elektriteater ja mujal üle Eesti.

Filmi leht Facebookis