Kinodesse jõuab Veiko Õunpuu uus mängufilm

Veiko Õunpuu, Eesti üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid režissööre, on valmis saanud oma kolmanda täispika mängufilmi „Free Range”. 19. septembril kinodesse jõudev film heidab halastamatult ausa pilgu oma kohta otsiva noore mehe siseheitlustele ning tõstatab küsimuse vaimse vabaduse, eneseteostuse ja õnne võimalikkusest tänases ühiskonnas.


Veiko Õunpuu, Eesti üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid režissööre, on valmis saanud oma kolmanda täispika mängufilmi „Free Range”. 19. septembril kinodesse jõudev film heidab halastamatult ausa pilgu oma kohta otsiva noore mehe siseheitlustele ning tõstatab küsimuse vaimse vabaduse, eneseteostuse ja õnne võimalikkusest tänases ühiskonnas.

Vähem kui kuu aja pärast Tallinnas esilinastuva Veiko Õunpuu mängufilmi „FREE RANGE. Ballaad maailma heakskiitmisest” peaosas teeb oma esimese kandva filmirolli näitleja ja lavastaja Lauri Lagle. Lisaks Laglele teevad filmis kaasa Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Rita Raave, Peeter Volkonski ja mitmed teised armastatud Eesti näitlejad.

„Free Range”. Kaader filmist

„Free Range”. Kaader filmist

Free Range tähendab koduloomade ja -lindude vabapidamisel kasvatamist. Nad on justkui vabad, aga nende vabadus on siiski piiratud – kusagil on alati tara, nende territooriumi lõpp. Meie vabadus on alati millegagi piiratud, olgu need piirangud füüsilised või meie eneste peas – ja mulle tundus, et see sõnapaar oleks ilus ja tabav nimi seda konkreetset lugu pealkirjastama,” avas režissöör linateose nime tähendust.

Veiko Õunpuu on asetanud filmi peategelase, noore kirjaniku Fredi olukorda, kus tal oma tüdruku ootamatu raseduse tõttu tuleb kiiresti otsustada oma koha üle ühiskonnas. Uudis peatsest isakssaamisest tabab noort meest hetkel, mil ta on äsja vallandatud töökohalt ajalehe toimetuses ning otsustanud täielikult pühenduda kirjandusele. „Ma tahtsin kujutada kedagi, kes suudab äärmiselt kergelt elada. Kedagi, kes on täielikult vastutustundetu ja vaba inimene,” sõnas Õunpuu, lisades: „Aga sealtkaudu jõudsin ma paratamatult uute küsimusteni, mis puudutavad tema suhteid teiste inimestega. Kui vabad me olla saame ilma teistele viga tegemata?”

Kuigi teemavaliku kerguses seekordki Õunpuud süüdistada ei saa, pakub ta enda sõnul vaatajatele hulganisti senisest helgemaid noote: „Film on mõeldud kinokülastajaile, kes pärast kurnavalt rasket ja põuast suve kergema meelelahutuse järele janunevad. Nagu kosutav ja karge kurgivesi või sulgkerge vasaksirge, mis on teele saadetud sooviga adressaati mitte vigastada, vaid omamehelikult rõõmustada.”

Õunpuu filmograafiasse kuuluvad lisaks 19. septembril esilinastuvale „Free Range’ile” filmid „Tühirand” (2005), „Sügisball” (2007) ja „Püha Tõnu kiusamine” (2009).

„Free Range’i” stsenaariumi kirjutasid Veiko Õunpuu ja Robert Kurvitz, selle produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet ja kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Film, mille tootjafirma on Homeless Bob Production, hakkab Tallinna ja Tartu kinodes jooksma alates 20. septembrist ning jõuab sealt edasi ka väiksemate linnade kinodesse.

Filmi kodu Facebookis

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Eden.EXE peab dialoogi moe ja kunsti vahel
2 min

Eden.EXE peab dialoogi moe ja kunsti vahel

Laupäeval, 23. augustil, saab Viimsi Artium nelja moedisaineri ja kuue kaasaegse kunstniku kohtumispaigaks.
SORCERER tutvustab tsüklilise performance’iga sügiskollektsiooni
2 min

SORCERER tutvustab tsüklilise performance’iga sügiskollektsiooni

Teisipäeval, 19. augustil tutvustab viiest kunstnikust koosnev loominguline kollektiiv SORCERER etendusega „Autolysis” oma sügiskollektsiooni.
Default Featured Image
2 min

Täna algab kuuajane lühietenduste festival Tallinn Fringe

Eesti pikim festival Tallinn Fringe pakub 18. augustist 18. septembrini rikkaliku lühietenduste programmi, mis sisaldab teatrit, püstijalakomöödiat, muusikat, tsirkust, tantsu ja paljut muud nii kodu- kui välismaistelt esinejatelt.
Müürileht