Sel pühapäeval kell 17 on kuuendat korda Raadio 2 eetris Eesti ainus kinole pühendatud raadiosaade „Kinovärgiga mandariin”.

Priit Võigemast ja Mirtel Pohla filmis „Teesklejad”. Kaader filmist

Priit Võigemast ja Mirtel Pohla filmis „Teesklejad”. Kaader filmist

Eesti filmi käsi käib nõnda hästi, et värskeid kohalikke linateoseid saab minna kinodesse vaatama juba iganädalaselt. Sel pühapäeval, 16. oktoobril on „Kinovärgiga mandariini” stuudios külas vastlinastunud mängufilmi „Õnn tuleb magades” režissöör ja kirjanik Mart Kivastik, kes avab filmi valmimise tagamaid ning koostööd peaosaliste Katariina Undi ja Ivo Uukkiviga.

Eelmisel nädalal seati režiitoolist intervjueeritava pinki Vallo Toomla, kes on seni tuntust kogunud peamiselt teatrimaailmas, ent andis nüüd välja oma esimese mängufilmi „Teesklejad”. Intervjuud Vallo Toomlaga saate järelkuulata siit. Sel nädalal on sõna aga filmikriitikutel, kes tõotavad leida „Teesklejate” loost sarnasusi nii David Lynchi „Twin Peaksi” kui Veiko Õunpuu „Sügisballiga”, lähemalt kuulete juba saatest.

Kodumaiste linateoste kõrval võetakse saates ette kaks välismaist kinotükki, millest üks on parem kui teine. Ameerika lavastaja Tate Taylori „Tüdruk rongis” („The Girl on the Train”) on valminud rahvusvahelise bestselleri ainetel ning peaosas näeme Emily Blunti. „Tüdruk rongis” räägib loo alkohoolikust naisest Rachelist, kes veedab pärast töö kaotamist oma aega rongiga äärelinnast New Yorki ja tagasi sõites. Kui tema endise abikaasa kõrvalmajas elav noor naisterahvas jääb kadunuks, on põhjust kahtlustada varemgi vägivaldselt käitunud Rachelit. Film on saanud raamatufännidelt küllalt palju kriitikat, ent enne filmi näinuna ja alles hiljem raamatuga tutvunud vaatajad on pidanud seda ka David Fincheri „Kadunud” („Gone Girl”) vääriliseks.

Pühapäevast „Kinovärgiga mandariini” läbivad punase niidina keskklassi ilusa elu ja magusa fassaadi taga peituvad pained. Viimasena käsitletakse saates itaalia kino uut teost „Täiuslikud võõrad” („Perfetti sconosciuti”), mis on hinnatud itaalia komöödialavastaja Paolo Genovese kümnes film. Tegemist on tuleva saate kõige soojema soovitusega, milles seotakse ühte Itaalia kaasaegse ühiskonna olulisemad teemad: gastronoomia, peresuhted ja katoliiklus. Linateoses kogunevad seitse sõpra ühise õhtusöögilaua taha ning hakkavad mängima hukatuslikku mängu. Lepitakse kokku, et kõik asetavad oma telefonid, meie elu „mustad kastid”, lauale ning jagavad avalikult iga sõnumit, e-mail ja kõnet, mis neile tuleb. Järgneb rida paljastusi, mis näitavad lauas istujate tegelikku palet, petmisi, homofoobsust ja memmepojalikku suhtumist oma peresuhetesse.

„Kinovärgiga mandariin” on Raadio 2 eetris igal pühapäeval kell 17, tuues kuulajani värskeimad muljed kinosaalide pimedusest ja filmimaailma telgitagustest. Saatejuhid on vabakutselised filmikriitikud Emilie Toomela, Andrei Liimets, Maarja Hindoalla ja Ralf Sauter. Kuula „Kinovärgiga mandariini” otse-eetris või hiljem saate lehel siin.