Eksperimentaalkirjandust välja andev ja levitav kirjastus ;paranoia, mis on oma kaheksa tegutsemiskuu jooksul andnud välja 11 raamatut ja muud trükist, esitleb nüüd esimest albumit. Tegemist on Cubus Larviku nime all tegutsevate elektroonilist heli ja muusikat loovate Karl Saksi ja Hendrik Kaljujärve täispika albumiga „Memorial”. Albumi esitluskontsert toimub 3. oktoobril Tallinnas Kinos Sõprus ja 4. oktoobril Tartus Y-galerii TÜ kabelisaalis. Sõpruses esinevad ka rin la ja Ratkiller, Tartus toimub samuti rin la live ning ;paranoia performance Monsieur Valdemar Experience.

Eesti ja muu maailma kirjanduse perifeerse alaga tegeleva kirjastuse ;paranoia kaasabil ilmub esmakordselt helilooming – Cubus Larviku üheteistkümnest narratiivsest ja abstraktsest elektroonilisest heliloost koosnev täispikk album „Memorial”. Cubus Larviku nime all tegutsevate Karl Saksi ja Hendrik Kaljujärve jaoks tähistab see album ühe olulise perioodi lõppu ja uue, kurvema algust.

Albumi esmaesitlus toimub 3. oktoobril Tallinnas Kinos Sõprus, kus lisasks Cubus Larvikule esinevad rin la ja Ratkiller. 4. oktoobril esitletakse „Memoriali” Tartus Y-galerii TÜ kabelisaalis, kus toimub samuti rin la live ning ;paranoia performance Monsieur Valdemar Experience.

rin la muusika iseloomustamiseks on kohviradio.com öelnud, et kui hiphopmuusika skaala ühes otsas on Naughty by Nature ja House of Pain oma „hüpake-üles-alla-yo”-räpiga, siis rin la toimetab teises, kõige kaugemas võimalikus otsas.

Ratkiller on primitiivsetes tingimustes ja piiratud vahenditega loodud elektrooniline muusika Mihkel Kleisi esituses. Rakiller sai alguse aastal 2011 ja tänaseks on ilmunud 5 minitiraažis albumit.

Monsieur Valdemar Experience on kirjastuse ;paranoia esitlusformaat, süntees aktuaalsest helikunstist, video-performance’ist, metateatrist ja kirjandusest või selle puudumisest.

Cubus Larviku „Memoriali” saab kuulata siit.