Nädala pärast esietendub kohvikus Sinilind kahe noore näitlejanna, Piret Krummi ja Katariina Tamme pihtimuslik teatrilavastus „Võidab see, kellel on kõige hullem mees”, mille taustajõududeks on Paavo Piik ja Diana Leesalu. Etendused toimuvad 20., 25. ja 26. septembril kell 19.30 kohvikus Sinilind.

„Võidab see, kellel on kõige hullem mees” räägib autorite sõnul sellest, mis tunne on olla Eestis 24-aastane vallaline naine. Sketšide, lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret ja Katariina irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ning suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub.

Katariina Tamm ja Piret Krumm. Foto: Siim Vahur

Katariina Tamm ja Piret Krumm. Foto: Siim Vahur

Kas tegu on feministliku tükiga? Üks osalistest, Piret Krumm on segaduses: „Kas ma olen feminist, kui mul on eneseväärikus? Võib-olla tõesti, et eneseväärikus ongi Ida-Euroopa versioon feminismist,” arutleb Krumm.

Teine esineja Katariina Tamm toob välja, et pihtimuslik žanr algas kunstis tegelikult juba püha Augustinusega ning tipnes hiljuti Maire Aunaste raamatuga „Viis aastat peidus”, mis räägib teletähe juhtumistest Ameerikas. „Tükki on kogutud halenaljakaid juhtumeid meie enda ja meie sõprade elust”, ütleb Katariina. „Ongi kõik. Seal on nalja, on eneseirooniat, on otsimist ja on leidmist. On meeleheidet, hüsteeriat, enesevigastamist, erootilist kurbmängu ja seksistlikku huumorit. Süntees maailmavalust ja selle parandamisest, ennekõike puhas ja toores janu lunastuse järele. Sest just seda me teeme: asetame jalg jala ette. Tõstame veel kord pilgu uriseva ja naeratava maailma poole. Andku jumal meile andeks,” mõtiskleb Piret selle üle, mida elus ja Sinilinnus üle elada tuleb.

Ka tükki lavale seadnud Diana Leesalu ja Paavo Piigi sõnul ei olegi sellel päriselt žanri: tegu on umbes tunniajase seguga püstijalakomöödiast, estraadist, dokumentaalteatrist. „Žanriks on Piret ja Katariina, nende erakordsus, nende sarm.”

Tegemist on Kinoteatri lavastusega. Kinoteater on sõprade rühmitus, mis on varem välja toonud nelja mehe „Püstijalukomöödia” (2011) ning Henrik Kalmeti ja Jörgen Liigi stand-up kavasid (2012).

Hoia silm peal Kinoteatri Facebooki lehel.