12. juuli hilisõhtul toimub Kütioru hämardunud nõlvadel audiovisuaalse kontsert-etenduse „Metsik metsik linn” esimene osa, mis sünnib kohapeal viie eelneva päeva jooksul.

Foto: Gabriela Liivamägi

Foto: Gabriela Liivamägi

Idee kasvas välja karismaatilise lavastaja ja näitleja Anne Türnpu juhendatavast häälekursusest, mille raames harjutatakse ruumi ja objektide tajumist läbi iseenda hääle ning koos improviseerimisega. Anne juhendamisel ja Marion Jõepera dramaturgivõimeid rakendades keskendub grupp fanaatikuid hääleimprovisatsiooni abil meie harjumuspärastele käitumisnormidele. Näiteks tavatses üks vanaema lapselapsele tihti öelda: „Mis sa karjud, ega sa metsas pole!” Kas sellest järeldub, et metsas karjutakse? Mida arvaks sellest vanaemast männikäbi ja kuidas siis ikkagi oleks viisakas tervitada võsa ning mida teha, kui seal ei saa kaardiga maksta? Käitumissüsteemide masinavärgis unustame, et kohalik kultuur on ainult üks võimalus maailma vaadata. „Metsik metsik linn” tuletab meelde.

Projekti ellukutsujad Anna Hints ja Marja-Liisa Plats on teinud varem koostööd erinevates näituse- ja hääleprojektides. Tandem kasvas välja Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafiaosakonnast ning on organiseerinud sellest alates kaks kunstinäitust ning loonud muusikat kolmes erinevas kollektiivis, millest kaks on praegugi aktiivsed. Visuaalse kihi loovad ja seda projitseerivad Aleksander Sprohgis ja Taavi Oolberg.

Etenduse teise osana teeb mets linnale vastuvisiidi. Augusti lõpus kuuleb ja näeb Kütioru kontserdi variatsiooni Tallinnas Katusekinos koos suvel sündinud filmiga.

Täpsemat infot leiab „Metsiku metsiku linna” Facebooki lehelt.