21. veebruaril 2014 esineb Nokia Kontserdimajas tuntud Briti koomik, näitleja, arvamusliider ja telepersoon Russell Brand. Tallinnasse tuleb Brand oma komöödiatuuri „Messiah Complex World Tour” raames. Soojendusesinejana astub lavale poeet ja raadiosaatejuht Mr Gee.

Russell Brand

Russell Brand

Russell Brandi esimene stand-up-maailmaturnee nimega „Messiah Complex World Tour” hõlmab ajaloolisi suurkujusid, keda Brand kahtlustab kannatamas „Messia kompleksi ehk säärase vaimse häire all, mis paneb kannatanu uskuma, et ta võib olla Messias”. Brand vaatleb temaatikat, mis keerleb ühiskonna ikoonide ja kangelaste tekitamise ümber – miks vajame neid ajastul, mis on kõike tarbiv ja ära viskav, ning kuidas need ikoonid tegelikult olemuselt täiesti tavalised, vigadega indiviidid olla võivad.

Oma show‘s võrdleb Brand ennast nelja suurkujuga: Gandhi, Che Guevara,
Malcolm X’i ja Jeesus Kristusega. Brand räägib sellest, kuidas Mahatma Gandhi esindab intellekti, Guevara julgust, Malcolm X suurt südant, Jeesus jumalikku ja loovat energiat.
Samuti üritab ta veenda inimesi toetama paganluse väärtusi, vihjates, et kui jõed, puud ja muld oleksid endiselt pühad, oleks meie planeet palju paremas korras.

Brand avab oma etteastet nii: „Kõik võimekad inimesed on vigased. Kõik meie, vigased inimesed, oleme võimelised suursuguseks saama. Igale äratuntuvale iidolile või kangelasele on kaaskonnaks anonüümne hunnik niitide tõmbajaid, kes haldavad ta mainet ning teevad ära kogu musta töö. Minu uus etendus vaatleb suurkujude tähtsust selle tarbiva, kõike ühekordselt kasutava ja seejärel ära viskava ajastu raamides. Räägin sellest, kuidas suhestuvad ikoonid ja inimkonna kangelased kõigi meie eludega. Lisaks, selles on seksi. Ilmselgelt.”

Piletid Russell Brandi Tallinna esinemisele tulevad vabamüüki sellel reedel, 4. oktoobril. Täpsemat infot vaata siit.