Möödunud nädalal avati kunstnike projektiruumis Kraam installatsiooninäitus „Ball ja küpsis”, mille nimi on inspireeritud ebahariliku vormiga mikrofonist STC 4021.

Killu Sukmiti ruumiinstallatsioon „Kunsti tekk (Ball ja küpsis)", 2016. Foto: Minna Hint

Killu Sukmiti ruumiinstallatsioon „Kunsti tekk (Ball ja küpsis)", 2016. Foto: Minna Hint

Näitusele on kunstnikud teinud kolm installatsiooni: helikunstnik Hello Upani ruumiinstallatsioon „Heliokuup”, mis kujutab endast heliinstallatsiooni ja keskkonda ehitatud live performance’i-ruumi. Liisi Eelmaa rõivastest koosnev installatsioon „Džungli õied”, kus kunstnik on siiditrükitehnikas töödelnud pesu, andes sellele uue väljanägemise ja tähenduse. Kunstnik Killu Sukmiti ruumiinstallatsioon „Kunsti tekk” on tekk, mida saab kontseptuaalselt peale võtta kui jõustavat kunsti tekki, millega ideoloogiliselt ja kultuuriliselt ei hakka külm.

„Ma vihkan TUC küpsiseid,” ütles Minna, kui ühel õhtul Kraamis parajasti TUC-i küpsiseid sõime. Aknast välja vaadates oli näha ja kuulda, kuidas rongid mööda sõidavad ja nagu ütles üks sõber „nii võib tekkida Bronxi-tunne” aga tegelikult ei ole sa seal, vaid Lillekülas. Kus enamusel on koduses majapidamises juba valgustatud kolmnurgad aknalaual. See on sama tavaline, kui omada Afganistanis koduses majapidamises enesekaitseks aknalaual tulirelva. Ja hankimine ei ole keeruline, tuleb minna poodi, meie mõistes, nagu jalutaks Kristiine keskusesse. Vahel, ainult vahel ei ole vaja x-i minna, et teada saada, mis seal toimub. Kui Joni Mitchelli sõbrad olid kõik 1969. aastal Woodstockil, vaatas Joni festivali kajastust televiisorist ja kirjutas selle uudise vaatamise ajal loo „Woodstock”.

Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn), mis on avatud N–P kell 12–18, võimalik näitust näha 8. jaanuarini 2017.
Vaata lisainfot Kraami kodulehelt või Facebookist.